Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Blink Kitap Açıklaması

 

GÖZ AÇIP KAPAYINCAYA DEK GEÇEN İKİ SANİYEDE

BEYNİMİZDE NELER OLUYOR?

 

Bir çiftin tartışmasına kulak misafiri olup ilişkilerinin geleceğine dair bir fikre kapıldığınız oldu mu hiç? Maç izlerken bir pasın gol olup olmayacağını anladığınız bir an... Ya da yaptığınız bir iş görüşmesinin ardından işe alınacağınızı düşündüğünüz halde yanıldığınız bir durum...

Elinizdeki kitap, gündelik hayatımızın en küçük bileşenleriyle ilgileniyor: Ne zaman yeni biriyle tanışsak, karmaşık bir durumla yüz yüze gelsek veya güç bir adım atmak zorunda kalsak birdenbire ortaya çıkan anlık izlenimlerin ve kararların içeriğiyle.

Gladwell, zihnimizin nasıl tepki verdiğini incelediği bu kitabında çok düşünmeden alınan kararların, ince ince düşünülmüş kararlar kadar iyi olabildiği örnekleri çözümlerken, her zamanki gibi madalyonun diğer yüzüne bakmayı ihmal etmiyor ve içgüdülerimizin bize ihanet ettiği anları da sorguluyor. Psikoloji ve nörobilim teorilerinin hayatın çeşitli alanlarından zengin ve yaşanmış örneklerle sınandığı Blink’i okurken kendinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

 

 “Roman tadında... Blink, dünyamıza ve benliklerimize dair şaşırtıcı içgörülerle dolu.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.07.2020

Gladwell Kalitesi

Tipping point ve outliers kitaplarıyla ünlenen Gladwell’in kalitesini konuşturduğu bir eser. Her şey göz açıp kapayıncaya kadar geçen o 2 saniyede çözümlenebiliyor.

31.07.2019

Blink Yorum

Örnekli anlatımı ve yazarın dili benzer çevirilerden oldukça iyi.

15.03.2019

Okunması gereken bir kitap.

Aslında bildiğimiz ama nasıl bildiğimizi bilemediğimiz olayları açıklayan güzel bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.