3,5/5 - 7 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : Kuşe

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 190

Ebat : 18x23

Medya Cinsi : Ciltsiz

Bırak Üzülsünler, orta sınıftan bir kız çocuğunun okul ve büyüme hikâyesi. Otoriteye, tartışılamayan ezberlere toslayan, hayallerine sığınarak kendi yolunu arayan bir çocuğu ... Tamamını gör
45,26 TL
62,0 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bırak Üzülsünler, orta sınıftan bir kız çocuğunun okul ve büyüme hikâyesi.


 


Otoriteye, tartışılamayan ezberlere toslayan, hayallerine sığınarak kendi yolunu arayan bir çocuğun inadı ve savrulmaları... Eğitim sisteminin, öğretmenlerin, muktedirlerin ve erkeklik hallerinin garip ve ağrılı manzaraları.


 


Özge Samancı, otobiyografik bir grafik romanla içini döküyor, farklı olmanın, ayakta kalmanın hararetli hatıralarını anlatıyor.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%42,9
%14,3
%14,3
%28,6
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
eh işte

70’lerde doğan hemen herkesin yaşadığı şeyleri çizim yeteneği olan bir kadın resimleyerek anlatmış, ötesi çokça bir şey yok. Ama zaman zaman aha aynını ben de yaşadım deyip geçmişi yad etmek için güzel olabilir. Yoksa alınmasa okunmasa da bir şey kaçırılmamış olur bana göre. Bir gazetenin kitap ekinde Türkçe’de yayınlanmış en iyi 10 çizgi roman içine sokmuşlar, o listeye girecek kadar önemli bir yapıt değil. Hatta sanatçının ilk yapıtı gibi bir izlenim yaratıyor.