4,5/5 - 32 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,7 TL
21,5 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Bir şey sunulmuştu bana, bir hediye, bir meyve. Ama ben o meyveden tadamadım, gök erik gibi kaldı avcumda dünya. Şimdi ben uykusuzum, yalınayağım, kendimle meşgulüm. Kapımın önünde boş peynir tenekeleri, yağmur suyu biriktiriyorum. Kendi kendime, sanatçı tecrübe edinemeyen insandır, diyorum, bu dünyada hiçbir tecrübesi olmayan insandır ama şimdi sen karala bunun üstünü, yırt sen bunu, olmadı çünkü, olmadı işte. Nafile." Bir intiharın çevresinde, insanlar... O kızın intiharıyla birbirlerine yaklaşan... Kendi içlerine ve geçmişe dalan... Onu kaybetmenin acısıyla başka sevdiklerine eğilen... Nasıl da mühimdir aşk sakarlıkları, sevgi ihmalleri; nasıl hayat kurtarır eşin-dostun bakım, onarımı... Barış Bıçakçı'dan, yine usul usul edebiyat. "Barış Bıçakçı'nın dingin, gösterişsiz, suskusundan güç alan öykülerinin son zamanlarda okuduğum en güzel öyküler arasında olduğunu söyleyebilirim. Ne anlattığı sanki önemli değilmiş, ama anlatım biçimi ve diliyle de sıradanmış gibi görünüyorsa size, okuma alışkanlıklarınızı adam akıllı gözden geçirmeniz gerekir." Semih GümüşSayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%75
%18,8
%3,1
%3,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.09.2019

İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?

“Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum,” demişti. Sonra da bana dönüp sormuştu: “İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?” Barış Bıçakçı Baharda Yine Geliriz'de tam olarak bu satırlara yer vermişti. İşte ben Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonrayı okuduğumdan bu yana sık sık bu kitabı okuduğum yere dönüyor, kitabın kahramanları ile yakınlık kuruyorum.

06.01.2018

.

Hayatın içerisinde somut olarak ifade etmenin güç olduğu, ifade ettiğiniz zamanda mühim olmadığı hissine kapıldığınız yaşantılar bu kitapta bütün derinliği ile anlam kazanıyor. Bu kitabı okuduktan sonra üzerinden seneler geçse bile kitaptan cümleler yaşantınızda yerini bulmaya devam ediyor. Olağanüstü güzel bir eser.

17.05.2013

...

İlginç bir kitap, ilk okuyuşumda ellinci sayfaya kadar okuduğumdan bir şey anlamadım, her şey karman çorman, olaylar alakasız gibi geldi; ama sonra her şey yerli yerine oturmaya başlayınca, okuduğumdan keyif almaya başladım, hatta kitap bitmesin istedim.

Kitabı bitirdikten sonra, ilk elli sayfayı tekrar okudum. Bu sefer karışık gelmedi doğal olarak, her parça yerli yerine oturdu.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız