Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Seksen beş yaşın acemisiyim. Sona doğru yaklaştıkça adım adım başa dönen bir daire çizerek ilerliyorum. 


 


 


Rusya göçmeni Yahudilerin ilk nesil çocuklarından olan yazar ve psikiyatrist Irvin D. Yalom, Washington, DC’nin düşük sınıfın çoğunlukta olduğu bir bölgesinde büyüdü. İçinde bulunduğu şartlardan kurtulmak istediği için aklına doktor olmayı koydu ve bunu inanılmaz bir yükseliş izledi. Başkalarının hayatlarını araştırmak üzerine bir kariyer inşa eden Yalom, kalemini ve terapötik bakış açısını bu kez kendisi için kullanıyor. 


Yalom’un hikâyesi bir rüyayla başlıyor: Kendisi on iki yaşında ve yüzü sivilce izleriyle dolu bir kızın evinin önünden bisikletiyle geçiyor. Her sabah olduğu gibi kızla arkadaş olabilmek umuduyla kıza, “Selam Kızamıklı!” diye bağırıyor. Ama rüyasında kızın babası, Yalom’u her gün tekrarladığı bu sözlerin onu incittiğine dair uyarıyor. Yalom’a göre bu, empatinin doğuşu; bu dersi hiç unutmamış. 


Sevgiye ve pişmanlığa dair anekdotlarla iç içe geçmiş olan Bir Psikiyatristin Anıları’nı okurken, kitapları pek çok insan için yol gösterici bilge bir psikiyatrist ve düşünürün yaşam yolculuğuna şahitlik ediyoruz. Ama bu yalnızca bir insanın hayat hikâyesi değil, Yalom’un yaşamına ve gelişimine dair düşünceleri, bizi kendi köklerimiz ve hayatımızın anlamı üzerine düşünmeye de davet ediyor. 


“Etkileyici, güçlü ve hem konusu hem de Yalom’un yaşadığı zamanlar açısından düşündürücü. İnanılmaz bir kitap.” 


-Abraham Verghese, Gözyaşı Kapısı’nın yazarı -


 


“Yalom’un içe bakışlarının ve anlamlı sözlerinin hayranı olanlar, onun geçmişinin en özel detaylarını, tutkularını ve verimli bir yaşamın kapılarını açan anahtarları bu kitapta bulacak.” 


-Kirkus Reviews -


 


“İnsan ruhu konusunda dünyanın en önemli ve en başarılı uzmanlarından birinin samimi, içgörülerle dolu hatıratı.” 


-Daniel Menaker -


 


 “Irvin D. Yalom’un yıllardır büyük bir hayranı olarak Bir Psikiyatristin Anıları’na bayıldım. Bu ondan beklediğimiz kitaptı; kendi benliğine derin bir yolculuk… Onun samimi ve canlı hikâyesi aslında okuyucuların kendi hayatlarını sorgulamalarına da yardımcı olacak. Bize cesur ve yerinde bir öz analizin nasıl bir şey olduğunu gösteriyor. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap.”


-Jay Parini -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%33,3
%25
%16,7
%12,5
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.07.2019

Güzel ve akıcı

Irvin D. Yalom hayatını gayet bütün bir şekilde bizimle paylaşmış, hiçbir şekilde küstahlık veya ego sezinlemedim, başarılı bir eser.

11.03.2019

MUHTEŞEM

Bir çok kitabını okuduğum hayran olduğum yazar,psikiyatrist Irvin D.Yalom  bu kitabı okumadan önce bütün kitaplarını okuyun derim.Ve bu kitabı okurken Yazarın anılarına ortak olmuş, birlikte yaşamış edası oluyor.84 yıl 395 sayfaya sığmış gibi gözükse de belli gizli kalmış çok anı var...

05.09.2018

çok güzel

İlham verici bir otobiyografi! Dürüstçe anlatıyor kendini Yalom, adeta bize içini döküyor. Ayrıca bugüne kadar yazmış olduğu kitapların da fikrinin nereden cıktıgına deginmeden de geçmiyor büyük usta. Okuyun derim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız