3,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap
24,5 TL
35,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Haziran - 22 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Bir Parmak Bal Kitap Açıklaması


1970'ler, İngiltere. Cambridge mezunu Serena Frome, MI5'ta memur olarak işe alınır. Fakat bir süre sonra, Serena'nın edebiyat merakına güvenen patronları, onu Soğuk Savaş'ın kültürel cephesinde savaşması için görevlendirirler:"Bir Parmak Bal" adındaki operasyonun amacı, Sovyetler Birliği ve diğer sosyalist ülkelere karşı tavır alan, geleceği parlak genç bir İngiliz yazar adayı keşfetmek, sonra da ona burs sağlayıp yükselmesini sağlamaktır. Yazar böylece farkında olmadan İngiliz istihbaratına hizmet etmiş olacaktır.


Serena Frome'un bulduğu yazarın adı Tom Haley'dir. Serena, sıradışı öykülerini okuyup etkilendiği bu genç adama gittikçe daha fazla kapılır. Bir süre sonra aralarındaki ilişki aşka dönüşünce işler Serena için karmakarışık hale gelecektir.Yaşayan en önemli ve en çok okunan İngiliz romancılardan biri olan Ian McEwan, Bir Parmak Bal'da, hem edebiyat-siyaset ilişkisi üzerine önemli sorular soruyor hem de elden bırakılamayan bir aşk ve casusluk öyküsü anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 372

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Erkek romancılar tarafından yazılmış, zengin hayal gücünün ürünü, muhteşem kadın kahramanlardan yana bir kıtlığımız yok (Gustave Flaubert’in Madam Bovary’sini düşünelim mesela) ama kadın kahramanlar hakkında yazmak hakkında yazan erkek romancı örneği az. Ian McEwan, şaşırtmacalı ve okuyucuyu cezbeden yeni romanı Bir Parmak Bal’da, “kadının bilincine nüfuz eden erkek yazar” gibi karmaşık bir konuyu ele alıyor..

27.7.2016
Puanlamalar
%50
%25
%12,5
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.12.2020

...

Aile kavramı, sevginin ne anlama geldiği, arkadaş beklentisi, yalnız bir kadının ihtiyaçları akıcı bir dille anlatılmış. Bazı kısımları gazete haberi tadında olsa da okuması keyifli bir kitap.

14.04.2014

IAN McEWAN KLASİĞİ

Evet, alışılmış McEwan klasiği. Ancak bu sefer bir cinayet yok ama İngiliz Gizli Teşkilatı MI5´in tezgâhını okuyoruz. Zaman zaman ansiklopedik ve teknik bilgilerin de sunulduğu kitapta son bölümü çok yadırgadım. Kitaptaki ´düğümleri´ çözmek adına McEwan´a yakışmayacak bir final bölümü, alabildiğine amatör olmuş. Bir mektup, tüm sorulara cevap veriyorÿ; mesleğinin zirvesindeki MI5 yöneticisi duygularına yenilip ÿ"ötüyorÿ"...Son bölüm, kurgunun ve üslubun ihtişamına yakışmamış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.