Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bir Ömre Altı Hayat Sığdıran - Nadir Devlet'in Yaşam Öyküsü Kitap Açıklaması

 


İnsanın yurdu neresidir? Vatan nedir?

Doğduğu yerde kalamayan, doyduğu yerde ise meçhul bir anayurdun hasretiyle yanan insanın ömrü nasıl geçer?

Çin'de başlayan, İstanbul'a, Münih'e, New York'a ve nihayet Tataristan'a uzanan benzersiz bir yaşam öyküsü...

İçinden Sovyet çalışma kampları, Amerikan radyoları, 1950'lerin İstanbul'u, 1970'lerin Avrupa'sı, 2000'lerin solcuları, sağcıları geçen bir filmin setinde dolaşacaksınız.

2 yaşında anne - babasından koparılmış, 4 yaşında üç okyanus geçmiş ve her şeye rağmen hayatta kalmayı, gülmeyi ve mutlu olmayı becerebilmiş biri...
İki annesi, iki babası olan öksüz ve yetim bir oğul...
Kendini yoktan var eden bir adam...

Hayata eksi birden başlayan, Türkçeyi ilkokulda öğrenen, hem çalışıp hem okuyan bu yoksul çocuk, nasıl oldu da dünya çapında bir profesör haline geldi?

Türk Dünyası Araştırmaları alanında başarılı çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Nadir Devlet'in sıradışı yaşam öyküsünü, sevdiği kadının, eşi Beril Devlet'in kaleminden okuyacak, Hoca'ya bir nefes kadar yakından bakacak, onun yaşamına yanı başından tanıklık edeceksiniz.

Aşkları, hayalleri, hüsranları ve bütün kıvılcımlarıyla yetmiş yıllık eşsiz bir yaşam gözlerinizin önüne serilecek. Bir solukta okuyacağınız bu yaşam öyküsünde tebessüm, kahkaha, hüzün, merak size eşlik edecek.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çatı Kitapları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.