4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
7,39 TL
9,72 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 Mayıs - 14 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu Kitap Açıklaması


Günlük hayatın içindeki heyecanları yeniden keşfetmenizi sağlayacak bir polisiye!

Dikbaşlı kızlar, kayıp eşler, kadın peşindeki kocalar, arsız üçkağıtçılar ve büyücülük... Bir sorununuz varsa ve size kimse yardım edemiyorsa, Precious Ramotswe'yi ziyaret etmenin tam sırası demektir: Botswana'nın tek ve en iyi kadın dedektifi.

Edebiyat dünyası birçok dedektif gördü. Onlar büyük metropollerin sevgisiz, umutsuz, yabancılaşmış savaşçılarıydı. Oysa Afrika'da Kgale Tepesi'nin eteğinde Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu'nu açan Mma Ramotswe inadına sevgi, umut ve iyimserlik dolu bir kadın olarak yerini alıyor polisiye roman dünyasında. Henüz kirlenmemiş bir doğanın, henüz bozulmamış insanların başından geçen, henüz korkunç olmayan olayların içinde kadınca gülümsüyor bize. Dünyada hala gülümsemek için çok neden var dercesine... Polisiyeye farklı bir açıdan yaklaşan bu romanı seveceksiniz.
Ahmet ÜmitBaskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çitlembik Yayınları

 

Puanlamalar
%66,7
%16,7
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.01.2021

Keyifli

Güzel vakit geçirmek, bir oturuşta okumak için. Sakin bir dille yazılmış.

27.08.2004

Seri devam ediyor..

Bu serinin en son kısmı 5. kitap piyasaya çıktı. Artık ne zaman hepsi Türkiye'ye gelir bilmiyorum ama heyecanla bekliyorum ben de.

18.06.2004

Bir Numaralı Dedektif!


Müjde Hanımlar Beyler!

Botswana'nın ilk ve tek kadın dedektifi artık bizimle!

Özenle yetiştirilmiş, eğitimli, "geleneksel" vücut ölçülerine sahip, düzgün, alçakgönüllü, iyiliksever bir kadın. Afrika güneşi gibi sıcacık bir yüreği var.

Bu özelliklerle dedektif olunamaz mı diyorsunuz? Hah! Siz öyle sanın! Mma Precious Ramotswe'nin zekasının kıvraklığı, pratik becerileri sizi hayretten hayrete düşürecek.

"Kadın" özelliklerine sahip bir dedektifin yaşamlarımıza girmesinin zamanı  gelmişti de geçmişti bile. Sade anlatımı ve özenli çevirisi ile, ön kapaktan arka kapağa nasıl ulaştığınızı anlamayacaksınız.

Çok reklamvari oldu. Coşkumu mazur görün dostlar! Bu kitabın çevrilmesini uzun zamandır bekliyordum.

Umarım hemen şu anda Pınar Güncan ikinci kitap üzerinde çalışıyordur!

Dipnot: Almanya'da film haklarının alındığını ve çekilmesinin düşünüldüğünü duydum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.