35,75 TL
Standart Teslimat : 05 Temmuz - 08 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Mürşidin Mektupları Kitap Açıklaması

 

Şazeliyye’nin Fas’taki şubesi olan Darkaviyye tarikatının kurucusu ve mürşidi olan Şeyh el-Arabî ed-Darkavî’nin yazdığı bu mektuplar çoğunlukla şifahî olarak kalan ve “amelî tasavvuf” diyebileceğimiz bir öğretiye aittir. Mektuplarında, müridanına/muhibbanına hatırlatmalarda bulunan Şeyh Darkavî, önce kendi nefsine, sonra müntesiplerine ve dostlarına bu mektuplar üzerinden verdiği öğütlerle, insanın gerek bedenini/zevahirini gerekse kalbini/ruhunu/ derûnunu terbiye etmeye yönelik tavsiyelerde bulunuyor.
“Kadim zamanların fukarası nefslerini öldürecek ve kalplerine hayat verecek şeyi arıyorlardı, biz ise şimdi tam tersini yapıyoruz. Kalplerimizi öldürmenin ve nefslerimizi canlandırmanın peşinden koşuyoruz. Onlar heva ve heveslerinden kurtulmaya ve nefslerinin saltanatına son vermeye çalıştılar, bizim özlem duyduğumuz şey ise şehevî arzularımızın tatmini ve benimizin kutsanması. Böylece sırtımızı kapıya, yüzümüzü de duvara çevirdik. Bunu size Cenab-ı Hakk’ın, nefsini öldürüp kalbine hayat veren kişiye rahmetinden bol bol ihsan ettiğini gördüğüm için söylüyorum. Biz kesinlikle daha azına razı olmuşuz fakat ancak cahil insanlar yolculuklarının sonuna ulaşmadan itminan bulurlar.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.