4/5 - 32 Kişi Yorum Yap
11,2 TL
16,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 13 Ağustos
Standart Teslimat : 14 - 18 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Fukuko, tam da kocası Şozo ile yeni bir hayata başladığı günlerde kocasının eski karısı Şinako’dan bir mektup alır. Yuvası dağıldıktan sonra “kırık bir çanak” bile almayan bu kadın, duygu yüklü mektubunda tek bir şey istemektedir: Şozo’nun deliler gibi sevdiği kedisi Lili’yi.İlk bakışta, masum bir istektir elbette bu. Ne var ki Lili -tüm kediler gibi- girdiği hayatların en olmadık yerlerine kıvrılmıştır ve dâhil olduğu yaşamların karanlık köşelerinde gezinmeye başlar mektupla birlikte.

 

Biten ilişki için umut, diğeri içinse endişe kaynağıdır.  Böylece, başlı başına bir kavram olmayı hak eden “kedi sevgisi”nden çok daha fazlasına dokunur Tanizaki. Zarif, yumuşacık bir üslupla insan ilişkilerinin girift yapısını, küçücük ayrıntıların -bir nesnenin, jestin veya bakışın- insan ruhunda yarattığı dönüşümleri, yalnızlığın ve sevginin türlü biçimlerini gösterir.

 

Yoğun tutkuların, tuhaf arzuların ve ince bir melankolinin ustası Tanizaki’nin Bir Kedi, Bir Adam, İki Kadın’ını Sinan Ceylan Japonca aslından çevirdi.

 

“Tanizaki en gözde yazarlarımdandır. Aşkı ve aşkın sapkın yönlerini anlatır kitapları.”

-Henry Miller-

 

“Tanizaki, muhteşem bir yazar.”

 -Haruki Murakami-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%65,6
%21,9
%9,4
%3,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.09.2019

Sade ama güzel

Yazarın sade anlatımı var okuması rahat. İnsanların düşüncelerinde olayları nasıl farklı algıladıklarını da görebiliyorsunuz. Birinin yaptığına diğeri bambaşka anlamlar yükleyebiliyor. Tavsiye edilir

12.05.2019

Tavsiye Edilir.

Japon edebiyatının enteresan kurgusu ve akıcılığı ile kendisini merak ettiren güzel bir kitap.

04.05.2019

öğleden sonrası kitabı

yalın bir kitap. evde yalnız vakit geçirirken güzel bir öğleden sonrası bu kitap ile değerlendirilebilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.