3/5 - 4 Kişi Yorum Yap
8,4 TL
12,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 03 - 09 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


19. yüzyılda İngiliz süreli yayınlarının en çok okunan yazarlarındandır. Edebi ününü 1821'de yazdığı Bir İngiliz Afyon Tiryakisinin İtirafları ile kazandı. Yüzyılın ortasına gelindiğinde İtiraflar artık dünya klasikleri arasında yer alıyordu.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2008


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 138

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.11.2017

tercüme şaheseri (!)

Kitabı büyük bir heyecanla sipariş ettim ve şu an bitirmek üzereyim. Döneminin önemli bir aydının içten bir kitabı..Yalnız ufak bir sorun var, kitabı tam olarak anlayabilmek için,detaylıı bir Osmanlıca - Türkçe sözlüğüne ihtiyacınız olacak.. Örnek mi, rastgele bir sayfa açıyorum ve bir paragrafı izninizle aktarıyorum; " (..)Okyanus, ebedi lakin nazik dalgaları ve üstünü kaplayan sulhamiz sukunetle muhtemelen hiç de namünasip kaçmayacak bir suretle zihnimin ve ona hakim olan halet-i ruhiyenin remzi olarak telakki edilebilirdi.(..) s.71 " . Kitap, bu minvalde devam ediyor.. Yaşım itibarıyla, az çok anlayabildim ama 20 li yaşlardaki bir gencin, bu kitabı anlayabilmesi neredeyse imkansız..Kısacası, bu kitabın tekrar günümüz türkçesine ikinci bir çevirisi gerekiyor..

09.11.2013

Başlık bulmak bir dert.( başlık kitabın etkisi alt

Ağır gelen ancak yemekten de geri duramadığınız bir tatlı gibi... Okurken yorduğundan, ara versem mi yoksa bitirsem mi derken bendeniz okuyucusu tarafından okunup bitirilmişliğiyle gene bendenizi şaşırtmış olan... Fikren değerlendirirsek binlerce fikir var...Edebi olarak değerlendirirsek zaten değerlendirdim:)

26.10.2008

iyi yazar kötü konu

De quincey yazım tarzına bakarak belagati yüksek bir insan olarak algılanabiilr zaten iyi bir eğitim almış ve sivri dilli bir köşe yazarı.Kitapta kendi düşüncelerini ve deneyimlerini bu gücünü sonuna kadar kullanarak anlatmış.İçinde bol bol eski dönem kelimeleri mevcut sanırsam yazarın yaşadığı zamanın karşılıkları öyle.Bunun dışında o zamanki tıbbi bilgilerin azlığı nedeniyle tamamen kişisel bir kitap.Ayrıca doğuyla ilgili bir insan olmasına rağmen Türkler hakkında da genel kanı üzerinde ahkam kesmiş ve hakaret derecesinde yorumlar yapmış ki afyon konusunda en geniş kültür bizdeyken.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.