Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Roman tadında bir anlatı…
Ebru Tuay Üzümcü, Bir İlişki 50 Günde Nasıl Kurtulur?’da, neredeyse bitmiş bir ilişkinin bir evlilik danışmanının yardımıyla onarılış öyküsünü anlatıyor.
Roman tadındaki bu kitap bize, birlikte yaşayan kişilerin yaşama farklı bakmayı, birbirlerinin duygularını anlamayı nasıl öğrenebileceklerini, hem kendisi, hem eş hem de anne ya da baba olmanın nasıl başarılabileceğini gösteriyor.
Mutlu bir aile şans eseri değil,
bilinçli çabanın eseridir.
EBRU TUAY ÜZÜMCÜ 1973'te doğdu. Erenköy İlkokulu ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ndeki eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık okudu. Ardından üç yıl süreyle Doğan Cüceloğlu'nun kişisel asistanlığını yaptı. "İnsan İnsana" adlı şirketin kurucularından oldu ve iletişim, etkili yaşam, takım çalışması gibi konularda ülke çapında seminerler verdi. Cüceloğlu'nun bursuyla ABD'de Kaliforniya eyalet üniversitesi Fullerton'da aile ve evlilik terapileri konusunda lisansüstü eğitimini tamamladı ve programı birincilikle bitirdi. Yine Kaliforniya'da şiddete maruz kalmış kadın ve çocuklarla çalıştı ve aile içi şiddet konusunda uzmanlık eğitimi aldı. 2001 yılında Türkiye'ye döndü. Uluslararası bir okulda danışman ve kendi ofisinde terapist olarak çalıştı. Çeşitli yayın organlarında yayınlanmış makaleleri ve söyleşileri de bulunan Üzümcü, halen Su-Med'de ve ICC'de (International Children Center) çalışmalarını sürdürmekte, ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerinde de gönüllü çalışmalara katılmaktadır. İngilizce, Almanca, İspanyolca bilen Ebru Üzümcü, aktör Levent Üzümcü ile evli ve iki çocuk annesidir.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

 

Puanlamalar

%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.05.2008

Kurgunun sağladığı akıcılık

Bu kitap evlilik ile ilgili gözükse de ebeveyn çocuk ilişkileri hakkında da güzel ipuçları veriyor. Psikoloji ve kişisel gelişim kitapları genelde çok tekrarlara yer verir ve bu durum bir noktadan sonra sıkar; oysa Ebru Tuay Üzümcü vereceği bilgileri bir roman kurgusu içinde verdiğinden anlatı bir akıcılık kazanmış. Sadece evli ve çocuklular için değil ilişkilere farklı bir bakış açısı yakalamak isteyen herkes için özellikle de anlaşılmaz terimler içermemesi açısından önerilebilir diye düşünüyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız