0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
20,0 TL
25,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Türklüğün doğuşu, Oğuz Kağan’ın altı oğlu ve bu oğullarının her birinden olan dört oğulun töremesinden meydana gelmiştir. Bu oğullardan töreyen nesilden yirmi dört boy oluştu. Bu boylar kendilerine ayrı ad ve ünvanlar verdiler. Bu ad ve unvan sahiplerinden birisi de, “Bir halkın İki Adı” diye anılan “Terekeme/Karapapak” Türkleri oldu.

Terekeme adı, Oğuz Kağanın torunlarından birsinin soyunun adıdır. Orta Asya kökenli olan Oğuz boyları, onuncu yüzyıl civarında göçebe bir yapılanma içinde sürekli yer değiştirmeye başlamış, dünya üzerinde çeşitli bölgelere yayılmışlardır. Oğuz Türkleri, bugünkü Türkiye’de yaşayan ve Türk’üm diyenlerin yanı başlarında yer almışlardır. Anadolu’da kurulan beylikler içinde de Oğuz Türklerinin yeri ve önemi kayda değerdir. Dünya üzerinde varlığını sürdüren Türkler ve Türk Ulusları dikkate alınarak, bu eser meydana getirilmiştir. Bu eserde birçok bilinmeyen yaşanmışlıklara yer verilmiştir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız