2,5/5 - 40 Kişi Yorum Yap
18,0 TL
30,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Nisan - 24 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bir Gün Kitap Açıklaması

“…biz, iç içe büyüyen, iç içe yaşayan, birbirine benzeyen, kavgacı,hırçın ve inatçı, şefkatli, sevecen ve yürekli, sonsuz verici ve can alıcı, gözü kara, kurnaz, hain, aynı anda çileli, masum ve çocuksu biz! Biz, aynı toprağın çocukları.”


 


Yazar Ayşe Kulin, Bir Gün’de herkesin payına düşmüş bir kabusun öyküsünü ele alıyor. Güneydoğu’da yaşananlar iki kadının penceresinden olduğu kadar, iki tarafın, iki yaşamın, iki ucun da yaşamından kesitlerle göz önüne seriliyor.


 


Uzun yılların öyküsüyle bir gün içinde hesaplaşmak zordur kuşkusuz, bir gün belki yetersiz bir zaman. Ama bir gün bir başlangıç olabilir. Bir Gün, bu başlangıcın arandığı bir roman.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%42,9
%32,1
%21,4
%3,6
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.12.2005

Bir günde biten bir roman!

Ayşe Kulin zaten devamlı takip ettiğim ve çok beğendiğim bir yazardır. Doğrusu bu kitabını da elime ilk aldığımda epey heyecanlanmış, acaba bir günde neler olacak diye çok merak etmiştim. Romanı ve karakterleri genel olarak çok beğendim. Hatta sahne sahne hep beynimde de film gibi oynadı. Özellikle sürprizli bölümleri, birbirlerini tanıdıkları, sarıldıkları sahneleri çok içten buldum. Sadece kitabın sonuna doğru Zelo´nun sonradan eğitim gönüllüsü olarak çalışacağı fikrini inandırıcı bulmadım. Gerçi Nevo da olur diye düşünerek etmedi o teklifi. Ama sonunda; arkadaşlık, dostluk, idealler, değerler falan tamam ama  "Herkes kendi kaderini yaşar" fikri bir gerçektir diye düşündüm.

23.08.2005

Mutlaka okunmalı

Bir solukta okunabilen senaryo gibi bir kitap. Bir günde sizi geniş bir yolculuğa çıkarıyor. Yalnız "kızlarımızı okutalım", "eğitim şart" gibi medyatik çağrışımlar yapan kısmları biraz zorlama gibi geldi. O kısımlara dek gayet iyi gidiyordu. Bir de siyasi davası nedeni ile hapse girmiş kadınların, buralara sevdiği adamın peşine takıldığı için geldiğini kabul edeceğini sanmıyorum. Biraz hafif bir sebep olarak kalmış. Şehirli-kariyer sahibi kadınların lüks dertleri ve doyumsuzlukları ile, Anadolu´da pek çok imkandan mahrum bırakılmış kadınların sorunları arasındaki farkı gözler önüne sermesi açısından mutlaka okunmalı.

15.08.2005

Ülkemizin kadınları

Kitabın tabii ki politik  yanı ağır basıyor. Ülkemizin bu yarasına değinmek istemiyorum. aslında ben kadınların dünyasına dikkat çekmek istiyorum. Kadınlar, kadınlarımız, sıkıntı hep aynı...  Zengini,  fakiri,  okumuşu, cahili, herkeste her yerde sorun aynı. Acı ama gerçekleri bize hatırlattığı için yazara teşekkürler... Bu kitapta biz kadınlara ait çok ilginç mesajlar, kabullenmeler / kabullenmemeler var.  Herkesin okumasını tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.