4/5 - 4 Kişi Yorum Yap
11,4 TL
15,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 Haziran - 19 Haziran
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bir Fahişenin Anıları Kitap Açıklaması


On dokuz yaşındaki yazarın çarpıcı çıkış romanı.
"...Benim için zar atıyorlardı. On iki yaşındaydım. İri yarı olan küfrederek kayalığın kenarına doğru ilerledi ve durup denize işedi. Diğeri ise dudaklarında o her zamanki güven verici ve babacan gülümsemesiyle bana yaklaştı. Bir eli yanağımı okşamak için uzandı. "Korkma..." dedi. Korkudan uzak bir öfkeyle o eli ısırdım; artık korku, yüreğimin derinliklerine gömdüğüm bir paçavradan başka bir şey değildi. Bakışları değişti, babacanlık yerini öfkeye bıraktı."
Uğruna savaşlar yapılan, halkları birbirine düşüren kadın olarak yazdı tarih Helen'i. Oysa o sadece bir insandı. Ama taştan yapılmış bir insan. Bir Fahişenin Anıları Helen'in hikâyesini kendi ağzından epik bir dille anlatan usta işi bir roman.
"...yerden doğrulup kemerini çözdüğünde bile gözlerimi kapatmadım. Gururlu bir meydan okuma ile çenemi yukarı kaldırmaya, içimde sürünen korkuyu belli etmemeye çalıştım. Ben taştan yapılmıştım..."
"Bir Fahişenin Anıları kendini fark ettiren bir kitap ve gerçekten çağdaş bir kadın karaktere sahip." - La Repubblica
"Yazarlığı hiçbir zaman bir meslek olarak düşünmedim. Benim için yazmak hayatımın olmazsa olmazı. Esin kaynağım ise yine içimdeki yazma tutkusu. Eğer onu dinlemezsem pes edip yazmaya başlayana kadar peşimi bırakmaz." - Francesca PetrizzoYAZAR HAKKINDA
17 Mayıs 1990 yılında Empoli İtalya'da doğmuştur ve on beş yaşından beri yazmaktadır. Yakın zamanda liseden mezun olan yazar eğitimine İngiltere'de, her zaman ilgi duyduğu tarih bölümünde devam etmektedir. Bir Fahişenin Anıları yazarın ilk romanıdır.Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sayfa 6

 

Puanlamalar
%25
%75
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.06.2011

Aşk İnsanı da Şehri de Yakar

Bir efsaneye göre bin pınarlı İda Dağı´nda bir güzellik yarışması yapılmış. Tek jüri üyesi olan Truva kralı Priamos'un oğlu Paris, Yunanlı güzel Helen'in aşkını vaat eden Afrodit´e büyük ödül olan elmayı vererek seçimini yapmış. Varoluşsal düzende özgür iradeyle yapılan her seçim, kaçınılmaz olarak kendi sonucunu doğurur. Paris'in bu seçimide Truva savaşına neden olur.

Francesca Petrizzo, bu kitapta, "Benim hikayemin sonu, katılmadığım bir yağmalamadır" diyerek söze başlayan Helen'in hikayesini bize anlatmaktadır. Helen'in küçüklüğünden başlayan hikayesinin sonu, Truva'nın alev alev yanmasıyla son bulur.

Diomedes'le ilk aşk serüvenini yaşayan genç Helen, daha sonra Kral Agamemnon'nun kardeşi Menelaos ile evlenir. Çokta gönüllü olarak başlamadığı bu evlilik zaman içinde daha büyük mutsuzluk ve bir kız çocuğu getirir Helen'e. Evlilik sıkıntılarını savaşçı Aşil'le oynadığı kaçamak aşk oyunlarıyla gidermeye çalışan Helen, kızı dahil her şeyini bırakıp Paris'in ardına düşer.

Başta çok şehvetli yürüyen Parisle ilişkileri, sonrasında yerini sıradanlığa bırakır. Helen'in bu dönemindeki hayatında atları eğiten Hektor'u, Hektor´un kızkardeşi Kassandra'yı da izleriz vitrinde. Bu başarılı romanda adına aşk denilen tatlı maceranın bir kadının ruhunu, bir şehri nasıl harabeye çevirdiğinin içten anlatımını bulacaksınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.