4/5 - 41 Kişi Yorum Yap, Kazan!
3,9 TL
6,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bu son derece çarpıcı çöküş öyküsü, XV. Louis döneminde Fransız sarayında epey etkili olmuş aristokrat bir kadının gerçek yaşamına dayanır. Madame de Prie günün birinde gözden düşer ve kral tarafından Normandiya’ya sürülür. İktidar sahibi ve ilgi odağı olduğu hareketli ve eğlenceli Paris günlerinden sonra, ne kadar süreceği belli olmayan, kendisiyle baş başa kalacağı bir sürgün dönemi beklemektedir onu. Ancak iktidar savaşları, entrika ve eğlenceden ibaret boş saray hayatı varoluşuna anlam katan tek şeydir. Hem kendini hem çevresindekileri sürekli kandırma eğilimindeki bu sığ ve kibirli kadın, malikânesinde gösterişli eğlenceler düzenleyerek Paris’teki hayatını yeniden canlandırmaya çalışır. Giderek mantıklı düşünme yetisini bütünüyle yitiren Madame de Prie, yeniden bütün dikkatleri üzerine çekebilmek için inanılmaz bir plan yapar.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%53,7
%29,3
%12,2
%2,4
%2,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

16.05.2019

Zweig

Zweig'in zayıf bulduğum bir kitabı. Diğer kitaplarının yanında biraz sönük kalıyor. Ancak güçlü gözlem yeteneği bu kitapta da kendini belli ediyor.

12.02.2019

Bunalım

Stefan Zweig'e ve psikolojik kitaplarına bayılıyorum. Ancak bu kitapta gücünü kaybeden bir kadının bunalıma sürüklenmesi beni de bunalttı. Benim için en iyi kitabı tartışmasız " Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu". Yine de okumaya değer; ama yazarla başka bir kitabıyla tanışmanızı öneririm.

24.12.2018

Şaheser

Bu kitabı okuduğunuzda yazarın ne denli güçlü bir gözlem yeteneğine sahip olduğunu göreceksiniz. Yaşadığı dönemin koşulları ve zorluklarına kıyasla gözlem kabiliyetini nasıl geliştirdiğini merak etmekteyim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız