29,4 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Çift Yürek Kitap Açıklaması

 

Bir Çift Yürek

Binlerce yıldır sahip çıktıkları kültürleri, inançları ve farklı yaşam tarzları ile Aborjinler, her daim merak konusu olmaya devam ediyor. Marlo Morgan’ın kaleme aldığı Bir Çift Yürek, Aborjinlerin yaşamını etkileyici bir kurgu ile buluşturarak bu kadim kültürün keşfedilmesi için samimi bir ortam yaratıyor. Okurlar ve eleştirmenler tarafından tam not almayı başaran kitap, yaşamın hakikatini sorgulatan yönüyle okurlarının zihninde iz bırakıyor.

Bir İş Seyahati ile Başlayan Serüven

Esasen Amerikalı bir sağlık çalışanı olan Marlo Morgan, işi gereği bir süreliğine Avustralya’da bulundu. Ve bu süre içerisinde yerli halka da özel bir ilgi duymaya başladı. Burada Avustralya’nın en eski ve köklü halkı olan Aborjinlerin yaşamını derinlemesine inceleme fırsatı yakalayan Morgan, onlar hakkında öğrendiklerinden fazlasıyla etkilendi. Daha sonra ise bu öğrendiklerini herkese aktarabilmek adına Bir Çift Yürek’i kaleme aldı.

Doğa ile Bütünleşik Bir Yaşam

Bir Çift Yürek’te geçen hikaye, yazarın kendi ağzından okuyucuya aktarılıyor. Marlo Morgan, Avustralya’ya yaptığı iş seyahati sırasında yerli halkın sorunları ile yakından ilgileniyor. Bu durumdan fazlasıyla memnuniyet duyan Aborjin kabilesi, Morgan’a teşekkürlerini sunmak üzere bir davette bulunuyor. Morgan, bu davette kendisine karşı büyük bir özen gösterileceğini ve minnetlerin alışık olduğu şekilde sunulacağını düşünerek yol çıkıyor. Fakat kabilenin yanına vardığında gördükleri karşısında büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

Bu olayın ardından Aborjinleri daha da fazla merak eden Morgan, onların ritüellerine ve gündelik yaşamlarına bir süre dahil olup topluluğu tam anlamıyla tanımaya karar veriyor. Bu süreç bir hayli meşakkatli olsa da yazar, tüm deneyimlerinin sonucunda dünyaya bakabileceği bambaşka bir pencere keşfediyor. Aborjinlerin doğayla olan bütünlüğü, doğaya ve birbirine olan saygıları, bu kadar ilkel görünmelerine rağmen sahip oldukları bilgi birikimi ve hayat felsefeleri Morgan’ı adeta büyülüyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Bir Çift Yürek, okuyan herkesin hayatında derin bir iz bırakmayı başarıyor ve okuyucusunu yaşama dair inandığı ne varsa yeniden süzgeçten geçirmeye sevk ediyor. Aborjinlerin köklü kültürleri ve hayat felsefeleri, her bir detayıyla hayranlık uyandırıyor. Siz de bu sıra dışı kültürü hoş bir hikaye ile tanımak ve derinliklerini anlamak istiyorsanız, Bir Çift Yürek’i hemen sepete ekleyin!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.03.2021

HATA

Kitaptaki yazım yanlışlarından kitaba odaklanamadım. Verdiği mesajlar güzeldi.

03.03.2021

Muhteşem

Kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap

24.02.2021

Aborjinlerin yaşam felsefesi...

Aborjinlerin, ilk insanların ve son insanların hayat felsefesini anlatan, dünyaya geliş misyonu ve amacın sorgulatan, farklı bilgiler içeren bir yaşanmışlık öyküsü..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.