3,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
15,2 TL
20,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 04 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Camlardan ölesiye sarkan gündelikçi kadınlar, elindeki eczane poşetleriyle çaresiz bekleyen yaşlı adamlar, pazar yerlerinden artık toplayanlar, eskimiş kıyafetleriyle düğün salonlarında şarkı söyleyenler, sefer tasından utanan genç adam ve diğerleri.


 


Şehrin ötekileri yani.


 


Biraz Raif Efendi, biraz Maria Puder, Sartre, Bachelard, Anna ve biraz Kudüs.


 


Karanlık, rutubetli, çok bağırışlı, çok nefessiz, çok sabahsız, çok aşksız, çok çiçeksiz, çok neşesiz, çok kitapsız bir şehirde hayatta kalabilmek için her şey.


 


Büyücülerin, haramilerin, borsacıların, reklamcıların, korsanların, işgalcilerin, bankacıların elinden kurtulabilmek için yani.


 


Tarık Tufan, “Bir Adam Girdi Şehre Koşarak” kitabında her şey hızla akarken, yavaş gidenleri, yorulanları, rekabete güç yetiremeyenleri ve onların mekanlarını anlatıyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


Katkıda Bulunanlar: Münir Üstün, Adem Şenel,  Gül Türkmen


 

 

Puanlamalar

%50
%33,3
%0
%0
%16,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.08.2019

Yorumsuz

Bir çırpıda okuyup bitirdiğim ve olay örgüsünü anlayamadığım bir kitaptı...

04.03.2016

Sevdiğiniz insanlara okutmak isteyeceğiniz türden

Tamamen tesadüf üzerine bu kitabı almaya karar verdim ve bir gece vakti bir oturuşta bitti. Ardından iki kitabını da sipariş ettim. Kitabı okurken ´Acaba bunları yaşamış mı? Bunlar kendi düşünceleri mi, yoksa farklı insanların yaşanmışlıkları mı?´ diye düşünüyorsunuz. Yüreğinize dokunacak samimi cümleler var. Gözyaşı döktüm bu kitap için ve bittiği için üzüldüğüm tek kitap. Kısa ama dolu dolu bir kitap. Sevdiğim insanlara hediye etmek isteyeceğiniz bir kitap. Bence okunmaya kesinlikle değecek bir kitap, ki mutlaka okumalısınız da.

04.12.2015

Özgün..

Okuduğum ilk Tarık Tufan kitabı. Gerçekten bazı yazılarında özellikle, yazar çok küçük detayları yüreğinize dokunacak şekilde işlemiş. ÿ"Memleketimizden insan manzaralarıÿ" diyebileceğimiz konuları, kısa yazılarla çok özgün bir biçimde ele almış. Gerçekten çok etkilendim. Diğer kitaplarını da okumak için iyi bir başlangıç oldu bu kitap, tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız