0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
12,84 TL
17,59 TL %27
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Biomekanik Kitap Açıklaması


Sporda önemli bir kavram olan hareket olgusu biyolojik ve mekanik kanunlarla işlerlik kazanmakta, geliştirilmekte ve ölçülebilir hale getirilmektedir. Teknolojinin yardımıyla gerekli elektronik aletlerin devreye girmesi değerlendirmeleri hızlandırmaktadır.

Bu çalışmada temel mekanik özellikler olarak zaman, kütle ve uzunluk ve bağlı birimler ele alınmaktadır. Prof. Dr. Preiss'm da çalışmalarından faydalanılarak işaret, sembol ve ölçme birimleri incelenmektedir. Newton kanunlarına da burada değinilmiştir.

Bütün spor branşlarında dikey ve yatay iki boyutu olan hareket ve sıçramaların özellikle Prof. Dr. Hochmuth'un görüşlerinin de incelenmesi uygun görülmüştür.

Biomekaniğin ana konusu olan hareket analizleri ele almarak teknik tanımlama ve model kavranılan için segmanlara ayırma, ağırlık noktalarının konumu ve kütle bölümleri ile vücut ağırlık merkezi ve Hana Van modeli tanıtılmaya çalışılmıştır.

Ölçüm metotlan ve biomekanik değerlendirmelere kendisini şahsen tanıyıp çok değer verdiğim Prof. Dr. Baumann Bey'in bilgilerinden faydalanmak amacıyla bu bölümde onun detaylı açıklamalarına yer verilmiştir.

Bütün bunlardan sonra performans teşhisi ve kontrol yöntemleri ile spor motor testler konularına da değinilmiştir.

Ülkemizde özellikle boş olan bu alanda kendi çalıştığım alan olarak da faydalı olacağını düşündüğüm biomekanik kitabının spor bilimcilerine, antrenörlere, beden eğitimi öğretmenlerine, beden eğitimi ve spor bölümü yüksek okulu öğrencilerine ve sporculara bir kaynak olacağı düşüncesindeyim.
-H. Nedim Çetin-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 174

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Turna Yayınevi

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.