19,85 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bin Yıllık Hemşehri Kitap Açıklaması

 


"İlk elli yıl kiliseye, sonraki elli yıl sinagoga, ondan sonraki elli yıl da camiye gitti. Bir ara Konstantinopolis'e gelen Luther'in papazlarını da dinledi. Sonunda o gün nerede yemek dağıtılıyorsa oraya gitmeye karar verdi.

Büyük depremler, veba salgınları ve büyük yangınlar gördü. Bunların çoğundan ustalıkla sıyrılmayı bildi. Yakalandıklarının ise Theo'ya bir zararı dokunmadı. Büyük Kostantiniyye yangınlarının birinde, sucuk çalmak amacıyla girdiği ev alevlerin içinde kalınca kaçamadı, o da yandı. Ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi küllerin arasında uyandı." Hazırlanın, ölümsüz Theo'nun rehberliğinde zamanda yolculuğa çıkıyoruz.

Theo, henüz delikanlıyken ölümsüz bir gelincik bedenine hapsedilmiş bir Bizanslı. Çelebi, görmüş geçirmiş, nüktedan, kitap kurdu bir dedektif. Şehir Konstantinopolis iken doğdu, yüzlerce yıllık başkentin binlerce halini yaşadı. Koca kentin her noktasını avcunun içi gibi biliyor ve İstanbul'da yaşanan doğaüstü vakaları kendine özel yöntemlerle ustalıkla çözüyor.

İstanbul'un gizemlerinin hepsine vâkıf Theo'nun ölümsüzlüğünün sırrı belki de hemşehrilerine asırlar boyunca yardım etmesi... İşte burada yazılanlar, İstanbul'da yüzyıllar boyunca hayatta kalmış bu fevkâlade gelinciğin başından geçen olağanüstü olayların hikâyesidir. İstanbul'un dehlizlerinde saklı nice sır aydınlanmayı bekliyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 146

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: April Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Mürekkep yalamış bir gelinciğin sonu gelmez maceraları

Burcu Bayer

İnternette peyderpey yayımlanan "Gelincik Theo'nun maceraları" nihayet iki kapağın arasına girdi, ete kemiğe büründü, Bin Yıllık Hemşehri olarak göründü.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.11.2019

Eğlenceli

Çabucak bitireceğiniz Gelincik Theo'nun eglenceli maceraları.

28.10.2018

Okumanızı Tavsiye Ederim

Birden bire evde gelincik beslemek istedim. Theo güzel hikayeleri olan fantastik bir kahraman.

24.09.2018

Tutarsızlık kitabı gölgesi altına almış

İnandırıcılığı son derece düşük bir fantastik eser. Eserin iç dinamiklerindeki tutarlılık eksik, toplumsal ve demografik yapı gözardı edilmiş.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.