0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
25,55 TL
35,0 TL %27
Standart Teslimat : 26 Ocak - 29 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bin Yılın Meydan Okuması-Ergenekon'a Giriş Kitap Açıklaması

 

“Değerli okurlar;

Bin Yılın Meydan Okuması” adıyla yazdığım bu kitapla; Kumpas Davaları olarak da bilinen Ergenekon, Balyoz vb. davaların dünya siyasal sistemi içinde nerede yer aldığını, bu davaların 1000 yıllık sorun diye, üstü kapalı konuşulan sorunla ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle bağlantısının ne olduğunu, “Biz bu toprakları istiyoruz, üzerindeki insanları değil” diyen emperyalizmin asıl amacını, dönemin Genelkurmay Başkanları Orgeneraller İlker Başbuğ, Işık Koşaner ve Necdet Özel’in o dönemde ve sonrasında nasıl konumlandığını, milletimizin huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşaması için hayatını ortaya koyan ve dağları mesken tutan, yurtsever subayların dramını, onların ve avukatlarının mahkeme duvarlarını aşamayan içten duygularını ve daha fazlasını yansıtmak istedim.

Balyoz Davasında iki defa tutuklanan, Silivri Cezaevinde üç yıl tutuklu kalan, ben Emekli Kurmay Albay Mümtaz Can; Kurmay Subaylara uzun yıllar Strateji ve Taktik dersleri veren bilgi birikiminin yanı sıra, içinde fiilen yaşadığım Balyoz Davasının duruşmalarında tuttuğum notları tekrar inceleyerek, binlerce sayfalık duruşma tutanaklarını tarayarak, o günlerdeki medya haberlerini geriye dönük araştırarak, Balyoz Davasında yargılanan arkadaşlarımın yazdıkları kitapları okuyarak, Cezaevinde tuttuğum günlükleri gözden geçirerek ve o günleri zihnimde tekrar yaşayarak yazdım bu kitabı.

Ben yazar değilim, askerim, yazarlık konusunda da iddiam yok. Yine de, bilgi dolu ama sıkıcı bir kitap olmaması için, akıcı bir dille ve roman üslubuyla yazmaya çalıştım.

Ben Cumhuriyet sevdalısı, Atatürkçü bir aydınım. Karanlık döneme bir nebze ışık tutabilirsem, topluma karşı görevimi yapmanın huzurunu duyacağım.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.