Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bilirbilmezler Kitap Açıklaması

 


Bilirbilmezler, bilgisizliklerinden ve bönlüklerinden kaynaklanan sınırsız bir gözüpeklilikle her konuya el atan iki arkadaştır; görünüşleri gibi tutumları ve tutkularıylada gülünçtürler. Ama gülünçlükleri, biraz da ele aldıkları yapıtların, karşılaştıkları kişi ve durumların gülünçlüğünden ileri gelir. Gerçekten de, Flaubert, onların serüvenininde, döneminin bilimini, felsefesini, edebiyatını, politikasını gülünç düşürmeye amaçlar. Kitabını yazmaya hazırlandığı günlerde, "En sonunda hıncımı dile getirecek, kinimi kusacak, saframı dökecek, öfkemi fışkırtacağım," demesi bundandır. Bunu da çok iyi başarır. Dilimize ilk çevirisini sunduğumuz bu roman, Don Quichotte'tan Teneke Tramprt'e doğru uzanan çizgide, dünya romanının başdöndürücü doruklarından biridir.


İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2000


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 261

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Sıcak bir yaz günü, Bouvard ve Pécuchet adlı iki yazıcı, Paris’teki Bourdon Bulvarı’nda karşılaşır ve ikisinin de yalnızca isimlerini şapkalarının üzerinde tam olarak aynı noktaya yazmakla kalmayıp aynı liberal politik görüşlere ve en önemlisi aynı bilgi açlığına sahip olduğunu keşfederler. Kalan bir miras sayesinde sayfiyeye çekilir ve burada tüm bilgi alanlarındaki mevcut tüm teorileri sınamaya niyetlenirler. Kahramanlarımız, geçerli düşüncelere meydan okurken ellerindeki kılavuz kitapların her yerine sirayet etmiş olan tutarsızlıkların giderek daha çok farkına varırlar. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.04.2016

Bilenler

Bilirbilmezleri ceviren buyuk ustanin eline saglik. Gayet guzel ve de ozenli bir ceviri yapmis. Kitabin basindaki tahsin yucel yazisi kitabi daha iyi anlamamiza yardimci oluyor. Kitap icerik olarak akici bir yapiya sahip. Kitabi herkesin okumasi gerekiyor. Ozellikle bilip bilmenden konusanlari anlamamiz icin guzel bir kaynaktir. Bkz.Tristam Shandy Beyefendinin Hayat VE Gorusleri

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.