3,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,9 TL
30,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 16 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Arif Tekin, "Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Muhammed'in Ölümü" isimli bu çalışmasında Kur'an'daki bazı ayetleri, İslam literatüründeki güvenilen hadisleri, yerine göre müsnedleri, tabakat ve siyer kitaplarını, tefsir, sebeb-i nüzul denilen ayetlerin sebep-sonuç ilişkilerini kanıt olarak kullanarak, Hz. Muhammed'in en yakın çevresi tarafından iktidar hırsı yüzünden, nasıl bir cinayete kurban gittiğini çarpıcı ve bilimsel bir şekilde anlatıyor.

Yazar, kutsal dinleri ve kaynaklarını, medeni ve ilmi çerçevede ele alıp, değerlendirirken, rastgele saldıran boş saldırıları kesinlikle onaylamıyor.

 • Yahudi bir kadın tarafından Hayber'de Hz. Muhammed'e verilen zehirli et olayı;
 • Tebük'te Hz.Muhammed'e karşı yakın arkadaşları tarafından yapılmak istenen suikast girişimi;
 • Veda haccı dönüşünde Hz. Muhammed'e karşı arkadaşları tarafından tertiplenen öldürme planı;
 • Hz. Muhammed'e hasta yatağında, rızası dışında eşi Ayşe ve arkadaşları tarafından verilen ilaç olayı; suikast olayının önemli köşe başlarını oluşturmaktadır.

  Arif Tekin bu çalışmasını "tabulara karşı mücadele veren, kurtuluş yolunu geçmişte ve insan ötesinde değil; insanoğlunun kendisinde arayan, evrensel barış için çaba harcayan ve bu yolda çözüm üreten, fedakârlık gösteren tüm duyarlı insanlara" ithaf ediyor.

  Kitabın amacı, farklı bilgileri bilimsel bir çerçevede inceleyerek, Müslüman kamuoyuyla paylaşmak ve döneme ışık tutmak olacaktır.  Sayfa Sayısı: 334

  Baskı Yılı: 2014


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Berfin Yayınları

   

 • Puanlamalar

  %40
  %20
  %20
  %20
  %0
  Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
  Yorum Yap, Kazan!

  19.09.2019

  akıcı

  Kitap ufuk açıcı bilgiler içeriyor. Hiçbir yerde rastlayamayacağınız bilgilerle dolu.Arapçası olan için kaynağından kontrol edebileceğiniz bilgiler. Çok akıcı , su gibi okunan bir eser. Meraklılarına şiddetle tavsiye ederim.

  29.11.2012

  Tanıtım

  Kitabın tanıtım bülteninde; Kitap hazırlanırken güvenilir hadisçilere, tarihçilere, kaynak ve belgelere başvurulduğu belirtilmekte. Ancak kitabı okuyunca içeriğinin bilgi ve belglere göre değil yazarın öngörülerinden, kendi düşüncelerinden oluştuğu hemencecik anlaşılmaktadır. Pek sağlıklı bir eser değil kanaatimce.

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız