80,5 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bilinmeyen Yönleri ve Sırlarıyla Son Üç Peygamber Kitap Açıklaması

 


2000 yıldır saklanan 'Sırlar Bilgisi' 2000 yıl sonra açılıyor...

Şimdiye kadar hiç bir yerde yayınlanmamış çok özel bilgilerin ele alındığı bu kitap; Dinler Tarihi'nin gizli kalmış önemli bir bölümüne ışık tutacak nitelikte hazırlanmıştır.

Son üç dinin bilinmeyen gizli tarihi içinde yolculuk yaparken, o yılları yeniden yaşayacaksınız... Böylelikle; 'Niçin dinler devri artık kapanmıştır? 'Dinleri içinde geçen 'cennet - cehemmem' gibi temel sembol ve kavramlar aslında ne anlama gelir?' gibi sorularınız da kitabın satırları içinde cevaplanacaktır. Keyifli bir yolculuğa hazır mısınız?...

Dinlerin en temel kavramlarının bile yanlış anlaşıldığı bir dönemde, bu kitabın çıkartılmış cesaret isteyen bir işti... Ancak birilerinin bunları aktarması gerekiyordu...

2000'li yılların dünyasında, bu bilgileri 'Sınır Ötesi Okurları' ile paylaşıyoruz...

Umarız zamanı gelmiştir...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 331

Baskı Yılı: 2007


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 347

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sınır Ötesi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.10.2008

hayal kırıklığı

Bu kitabı eleştirileri okumadan aldığıma çok pişmanım. Tamamen bilinçsizce yazılmış saçma bir yayın. Ayrıca iki ayrı yazın dili var. Biri tamamen terimlerden oluşan ansiklopedik bir dil, anlaması çok zor. Diğeriyse ağızdan çıktığı gibi öznel düşüncelerele dolu yanlı bir dil. En komiği de her cümlenin sonunda üç nokta olması, sanki efsanenin kendisi konuşuyor.

23.12.2001

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bariz bir satış yapma kaygısı her adımda hissediliyor, kaygı bu kitapla da sınırlı kalmıyor sonra başka kitaplarında satışının yapılması için devamlı göndermeler yapılıp (durmadan bk. şu kitap şu sayfa gibi.) duruluyor.

Kitabın adından başlıyor ilk önce satış kaygısı, "Son Üç Peygamber" denmiş. Kitabın arkasındaki tanımla ve ismiyle insanda sanki son üç peygamberin hayatından bilinmeyen ayrıntılar anlatılacakmış gibi bir izlenime sahip oluyorsunuz. Bu da insanları özellikle din konusunda hassas olan insanları meraklandırıyor.

Ancak kitabın içeriğinin her yerde aksini savunsalar da pek böyle bir içeriği yok. Her şeyi yapan aslında uzaylılardı, peygamberler de uzaylılarla ilişki kurabilen hatta belki de kendileri de o uzaylılardan birileriydi gibi bir sonuç çıkarmaya yönlendiriyor insanı. Bunu yaparken de tepki çekmemek için olsa gerek şöyle yumuşatıyor; Geçmişte yaşamış bazı medeniyetlerde (mısırda başlıyor) evren, insan ve yaşamla ilgili çok özel sırlar bilinmekteydi, bu sırlar onları öğrenebilecek eğitimi alan insanlarca öğrenilebilirdi ancak. Elbette ki bu eğitimler yada sınavlar son derece zorlu sınavlardır.

Yani geçmişte insanın tüm bilinmeyenlerinin sırlarına vakıf üstün insanlar vardı ve onların içinden bazıları (peygamberler) cahil yığınları daha insanca yaşamalarını sağlamak için mücadele etmeye başladı. Bu mücadeleyi yaparken de evrenin insan gözüyle görünmeyen boyutunda yaşayan galaktik bazı yaratıklardan yardımlar gördüler. (melekler)

Uzun lafın kısası ufolara uzaylılara inanan gizemli sırlara meraklı örgütleşmiş insanlarımızın gözüyle son üç peygamberimizin yaşantılarına bakış. Ne eleştiri var ne de kimsenin bilmediği bir şey söylüyor (kitap aksi iddiada ama onu destekleyen hiçbir şey yazmıyor) sadece olanları kendi gözlükleriyle değerlendirmiş. Bana sorarsanız sadece kitap satmak tutarsız düşüncelerine taraftar toplamak için (böylelikle daha çok para kazanılabilecek) yazılmış okunmadığında fazla şey kaybetmeyeceğiniz bir kitap.

29.01.2001

Kitabı okuma fırsatı bulamadım, fakat, kitap daha adından kaybediyor. Müslümanlığa göre son üç peygamber, Hz.Muhammed, İsa ve Musa değildir ki. Hz. Musa ile İsa arasında Hz.İbrahim'den Süleyman'a pek çok peygamber vardır. Böyle temel bir noktayı gözardı etmesi büyük bir eksi puan ve kitap hakkında yeterince bilgi veriyor sanırım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.