6,3 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Kitap Açıklaması

 

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920'li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.09.2021

Akıcı ve başarılı üslup

Muhteşem bir kitap,Zweig'ın kalem erbablığını her manada yansıtıyor

20.06.2021

Saplantılı ve Platonik Bir Aşk Hikayesi

Platonik bir iliskinin güzel olduğu kadar acı tarafını inanılmaz harika yansıtmış S. Zweig. Okurken her üç karakter icin de içim sızladı. Baş karakterin aşkla hastalık arasında gidip gelen tutkulu ruh hali etkileyici bir şekilde anlatılmış. Kısa, akıcı, kolay okunan bir kitap olmakla birlikte sindirmesi zaman alıyor. ‘Satranç’tan sonra en iyi novellasi bu bence

“Sana, beni asla tanımamış olan sana…”

09.04.2021

Sürükleyici

Sürükleyici ve güzel bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.