4/5 - 8 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 208

Dil : Türkçe

60 yıllık mesaisini günde 16 saat Bilimler Tarihine ayıran, Müslümanların 800 yıllık gizli kalmış çalışmalarını ortaya çıkaran, 27 dil bilen ve tüm bunlara rağmen 1960 darbesinde147'likler arasında üniver ... Tamamını gör
17,1 TL
22,5 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


60 yıllık mesaisini günde 16 saat Bilimler Tarihine ayıran, Müslümanların 800 yıllık gizli kalmış çalışmalarını ortaya çıkaran, 27 dil bilen ve tüm bunlara rağmen 1960 darbesinde147'likler arasında üniversitesinden uzaklaştırılan, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi'nin kurucusu Prof. Dr. Fuat Sezgin, hayatını, çalışmalarını, eserlerini ve Bilimler Tarihine ilişkin önemli tespitlerini anlatıyor.

Müslüman bilim adamlarının dünya bilim tarihine katkıları nelerdir?
Amerika'yı Kristof Kolomb'tan önce kimler keşfetti?
Dünyanın gerçeğe çok yakın ilk haritası kimlerin eseri?
İbn-i Sina'nın hangi eseri Aristo'nun adıyla yayınlandı?
Müslüman bilginler saniyeyi nasıl keşfettiler?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

 

Puanlamalar

%62,5
%12,5
%12,5
%12,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Gelişigüzel, üstünkörü

Kitabi Fuat Hocanin hayatini merakimdan dolayi aldim, okudum. Soru-cevap şeklinde olusturulan kitap da gereksiz yerler mevcut mesela kitabin orta kisimlarinda ÿ"acaba daha once okumusmuydum ben bunuÿ" hissi olusuyor cunku ayni yerler ileri kisimlarda genis bicimde ele alinmis ayrica sorularin cevaplari olmadik yerde kesilip yeni soruya gecilmis. Tam konu sardi derken birden bire ÿ"patÿ" kesiliveriyor. Bu yonuyle yetersiz buldum zaten soylesi tarzinda oldugu icin dili hafif Fuat Sezgin hoca hakkinda gelisi guzel bilgi sahibi olmak isteyenler okuyabilir.