Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Big Sur Kitap Açıklaması

 

Şarap, şiir ve macera, doğanın kucağında, şehrin çılgın kalabalığından uzakta...


 


Yolda’nın ardından gördüğü ilgiden bunalan Jack Kerouac, Kaliforniya’nın en güzel yerlerinden birinde, Big Sur’de inzivaya çekilme niyetiyle yola çıkıyor ve Beat şöleni böylece başlıyor: bitmek bilmeyen içki alemleri, en sıcak dost ortamlarında bile ruh üşüten yalnızlıklar ve varoluş yükünün dehşetli güzelliği eşliğinde.


 


Kelimeler, yaşamın temposuna yetişme telaşıyla sayfalara sığmaksızın çağlıyor ve deniz kuşlarının çığlıkları, rüyaların gölgelerine, dalga seslerine karışıyor. Kerouac, bir döneme damgasını vuran Beat kuşağının buhranlarını bu romanında temize çekiyor.


 


Big Sur, Jack Kerouac’ın hayatıyla hesaplaştığı bir roman. Anılar birikmiş, hesaplar kabarmış, yollar aşılmış... Tayfa toplanmış, hazırlıklar yapılmış, şişeler dizilmiş yine. Delicesine, coşku ve sevgiyle, yol devam ediyor. Kerouac’ın yaşamla raksı sürüyor, sürüyor, sürüyor.


 


Dibine kadar.


(Tanıtım Bülteninden)

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Big Sur’da özgürlüğün; özgürlüğün tersi her ne ise, ondan daha uçucu, daha melankolik, daha güçlü, daha narin olduğunu görüyorum..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.