Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Asıl adı Abdullah b. Ömer b Muhammed olan Beyzâvî, İslam âleminde daha çok tefsir ve usul âlimi olarak tanınır. Onun tasavvufî yönü pek bilinmez. Fakat tefsiri incelendiğinde, onda tasavvufî bir üslupla yapılmış pek çok açıklama ve işarî yorum örnekleri görülür. Bunların bazısı tam bir işarî tefsirdir, bazısı sufilerin kullandığı dille yapılmış açıklamalardır, bazısı da her müfessirin yapmak zorunda kaldığı tevillerdir.

Doç. Dr. Dilaver Selvi’nin kaleme aldığı bu çalışma , "Kur’an’ın her ayetinin bir zahiri, bir batını vardır” hadisinde belirtilen batınî manalara örnek teşkil edecek bir çalışmadır. Beyzâvî tefsirinden seçilen örnekler, onun haşiyeleri ve Ahmed İbn Acibe’nin yorumlarıyla zenginleştirilmiştir. Kitabın son kısmında, eserde geçen bazı tasavvufi istilahlara açıklamalar yapılarak çalışma tamamlanmıştır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız