4/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
95,0 TL
125,0 TL %24
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


İnsan beyninin anatomisini ve fonksiyonlarını sıra dışı bir açıklıkla anlatıyor.

Yüzlerce inanılmaz resim beyni eşi benzeri görülmemiş detayda keşfetmenize olanak tanıyor.

Beyin hakkında ortaya konan en yeni araştırma ve fikirleri içeriyor.

Beynin Nasıl Çalıştığını Keşfedin. Net, resimlerle örneklendirilmiş açıklamalar bellek, algı ve bilinç gibi karmaşık süreçlerin üzerindeki sır perdelerini aralıyor.

Beynin neden ve nasıl yanlış çalıştığını en yaygın hastalık ve bozuklukların analizleri ile keşfedin.

Zekice, Açık ve Yetkin. Beyin kitabı öğrenciler ve sağlık çalışanları için vazgeçilemeyecek bir kitap; herkes için büyüleyici ve kapsamlı bir kaynak.

Beyne doğru bir yolculuk.

Beyin insan bedeninde bulunan en karmaşık organ ve muhtemelen insanoğlunun karşılaştığı en karmaşık sistemdir. Beyinlerimizde birbirlerine sürekli sinyaller gönderen milyarlarca nöron vardır ve bu "sinyalleşme" bizim zihinlerimizi oluşturur. Modern beyin tarama teknolojileri sayesinde günümüzde beynin yapısını çok detaylı bir şekilde biliyoruz.

19. yüzyılda ölümden sonra beynin çıkartılması sayesinde bu organın yapısına dair çok şey öğrenildi. Canlı insan beyninin işleyişine dair bilgiler ise sadece Phineas Gage (bkz. s. 139) gibi beyni zarar görmüş insanları çalışarak elde edilebiliyordu, ancak beyin hasarının tam yeri hasta henüz hayattayken bilinemiyordu. 20. yüzyılın sonlarında beyin tarayıcılarının icadıyla her şey değişti. İlerideki sayfalarda 55 yaşında sağlıklı bir erkeğin manyetik rezonans görüntülemeyle (MRI) incelenmiş beyninde bir yolculuğa çıkacağız. Bu taramalarda beynin pek çok bileşenini görmek mümkündür. Bu bileşenlerin bazılarının işlevlerini anlamaya başlıyoruz, ancak henüz bu "anlama yolculuğunun" çok başlarındayız.

Beyin taramalarının altlarına yerleştirilmiş yazılar belirtilmiş beyin alanlarının en muhtemel işlevlerini anlatıyor. Ancak bu alanlar genellikle bir değil pek çok fonksiyona sahip ve bu fonksiyonlar beynin diğer alanlarıyla yapılan etkileşimlere dayanır. Beyindeki yapıların çoğu sol ve sağ hemisferde bulunan benzerleriyle eşleşmiş durumdadır. Diğer bir deyişle, beynin bir hemisferinde tanımlanan yapılar diğer hemisferde de yer almaktadır. Kitaptaki görüntülerde taramalar renklendirilmiş olup, serebrum kırmızı, serebellum (beyincik) açık mavi ve beyin sapı yeşil görünmektedirSayfa Sayısı: 260

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar

%60
%10
%20
%10
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

23.03.2015

Ansiklopedi

Yazar Rita Carter gözüküyor ama bir ekip tarafından yazılmış.S.Aldridge, M.Page ve S.Parker. Ayrıca Prof. Chris Frith ve Prof. Uta Frith kitaba danışmanlık yapmış.

Kitap idefixden gelip kargoyu açtığımda biraz şaşırdım. Ben küçük bir kitap bekliyordum ama ansiklopedi çıktı.  Resimler çok kaliteli. Kitabın Türkçesi de sanırım bir ekip tarafından çevrilmiş gayet anlaşılır.  Türkiye de hem içerik hem görsellik olarak bu kalitede başka Türkçe bir kaynak yok sanırım.

Son olarak online sitelerdeki idefix in  en ucuz fiyatı  ve ücretsiz kargosuna rağmen fiyat bana da pahalı geldi. Belkide bunun nedeni yukarda yazdıklarımdır.

10.06.2013

pahalı

Aşırı pahalı bir ürün.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız