4,5/5 - 55 Kişi Yorum Yap, Kazan!
28,15 TL
37,04 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 19 Ağustos
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Beyaz Zenciler uyku tulumları, sırt çantaları ve bira kasalarıyla Çingene hayatı yaşayan dumancılar, beyazcılar, asitçilerdir... Beyaz Zenciler şairdir, çılgındır, düş kurmayı ve küfretmeyi severler: Onları en iyi polisler tanır!.. Beyaz Zenciler, mahkûm edildiğimiz rezil, yoz televizyon dizilerine benzeyen hayatlardan; eğitim, kariyer, başarı ve benzeri cüce düşüncelerden nefret ederler... Beyaz Zenciler sevgi edebiyatı yapmazlar, severler: Bütün enerjilerini kendilerini garantiye almak için harcayanların hiçbir zaman anlayamayacağı kadar çok severler... Beyaz Zenciler gerçekten "düzen karşıtı"dırlar, tüm ideallere ve ideolojilere karşı ihanet içindedirler. Onlar toplum dışına atılmamışlardır, orada, "imkânsızın kıyısında öfkeli ve eğri bir hayat" yaşamayı seçmişlerdir...

"Beyaz Zenciler coşku dolu, hem derin bir hüznü, hem de güçlü bir yaşama sevincini duyumsatabilen, çok renkli bir roman; ölümün kıyısına da 'Bilemediğimiz ne çok şey var şu dünyada, iş ki aydınlık bir geleceğe hazırlıklı bulunalım' sözlerini söyleten ruh haline de içtenlikle yaklaşıyor yazar. (...) Türkiye'deki gibi 'uslu' toplumlar, doğal olarak kıyıda yaşamanın da kıyısından geçiyorlar. Batı'da gelişen alt kültürler de buralara pek uğramadı; aslında, burada, üst kültürün kendisini de alt kültürlerin toplam çarpıklığı belirlediğinden, kıyıda doğup gelişen kültürlerden söz etmek çok zor."
Murat Aykul, Güneş

"Ambjörnsen'ın kitabı hem yeraltına giden yolu ve oradaki yaşam biçimini birinci elden anlatır ve pek bilinmeyen bir dünyanın kapısını aralar, hem de yerüstünün, temelinde karbon kâğıdıyla oluşturulmuş 'serüvenini' gözler önüne serer."
Serhat Öztürk, Nokta

"Beyaz Zenciler en sıradan tarifle düzen karşıtı bir roman. Ancak her yerde duyulan türden değil. Beyaz Zenciler gerçek birer düzen karşıtı! Bütün ideal ve ideolojilere karşı güvensizlikten öte nefret var."
Metin Solmaz, Cumhuriyet KitapSayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

 

Puanlamalar

%85,2
%13
%1,9
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.04.2016

Tavsiye ederim.

Sevindim.Heyecanlandım.Düşündüm.Hüzünlendim.Bir solukta bitirdim.

31.07.2015

Yeraltı Edebiyatı

Öncelikle Ayrıntı yayınlarının biz özgürlükçüler için hazırladığı Yeraltı Edebiyatı serisine teşekkürlerimi sunuyorum.Norveç´in arka sokaklarını anlatan kitap aynı zaman tüm dünyaya ayna tutuyor.Ingvar´ın yazdıklarını yaşamış birisi olması da olayları inandırıcı bir hale getiriyor.Zaten kendisinin de belirttiği gibi bu yaşamı yazacak kişinin bunları tatmış olması gerekir.

18.06.2014

.

Okurken ayraca belki birkaç kere ihtiyaç duyulacak bir başka kitap daha. Az önce bitirdiğim Beyaz Zenciler çok nadir yakaladığım bir haz verdi bana. Yazar zamanın Norveç´inin yeraltı dünyasını harika bir şekilde incelemiş eserinde ve bunu çok keyifli bir anlatımla başarmış ki sayfalar su gibi akıyor. 3 arkadaş etrafında hikaye işlenirken kendimi onların hiç konuşmayan 4. bir arkadaşları gibi yakın hissettim. Erling,ÿcharly ve Rita asla unutmayacağınız isimler olacak.  

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız