4,5/5 - 59 Kişi Yorum Yap
7,8 TL
12,96 TL %40
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Beyaz Yakalının Keyif Defteri Kitap Açıklaması


"Çoğu beyaz yakalı hayatı kendi çapında film gibi yaşıyor ama başrolde değil boş roldeler. Parçaları kaybolmuş "yapboz" misali, kimisi ruhunu, kimisi beynini birçoğu da kalbini arıyor. Üzerlerine her gün yağan küçük keyiflerden yaratacakları büyük mutluluklar varken, sürekli talep eden zihinleri ve bitmeyen hedefleri yüzünden yaşama gözlerini kapamaya devam ediyorlar.

Yaşamın şiirselliğini, doğanın şarkısını, içinde sevdiklerinin yer aldığı kareleri çoğaltmazlarsa hedefleri vurduklarında ve bekledikleri başarı geldiğinde onları bomboş ellerle ve kalplerle karşılamak zorunda kalacaklar.

Sanal başarılar, kurumlardan ayrıldığınızda sizlerle beraber buharlaşırlar. Geriye dönüp baktığınızda çok para kazanmış olmanın da, başarının, unvan ve şöhretin de nihai tahlilde anlamı yoktur. Hayatın trajedisi ölüm değildir, yaşarken ölmesine izin verdiğimiz şeylerdir. Başarı güzeldir ama oyunun asıl amacı anlamdır. Hayatta kalmak değil, hayatın sizde kalmasıdır önemli olan! Kalbinizle yaptığınız her şey bir gün size geri dönecektir!"

Kendiniz olun! Çünkü hayat başkası olmak için çok kısa!
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

 

Puanlamalar
%89,7
%1,7
%5,2
%0
%3,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.12.2013

Nefis

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtan bir deneyim sunan bu kitabı beyaz yakalılar başta olmak üzere herkese tavsiye ediyorum.

16.12.2013

Muhteşem

Harika üçlemenin en güzel parçası olmuş. Haftasonuma büyük bir keyif kattı. Başarılarınızın devamını dilerim.

09.12.2013

raflardaki konusundaki eksik mükemmel bir eser ile

Sevgili Idefix paydaşlarımÿ;

tam 27 yıllık mesleki hayatımın neredeyse tamamını profesyonel yöneticiliğe yani beyaz yakalılığa keyifle adamış birisi olarak bundan sadece birkaç gün önce bir kitap ile tanıştım.

Aslında yazıldığını biliyordum ama henüz elime geçmemiş idi.

Yazar sevgili dostum Sayın Süheyl AYGÜL, Beyaz Yakalının Keyif Defteri.

Dürüstçe söylemek gerekir ise bugüne kadar mesleki kitaplar hariç sadece Atatürk ve de Osmanlı Tarihi kitaplarını soluksuz okuyan birisi olarak bu kitabı da bir heves ile başlayıp, arada bir yerde bırakacağımı düşünüyordum.

Ama zannettiğim gibi olmadı.

Benim için İstanbulu´un hatta dünyanın en nadide semtinde Bebek Kahve de başlayan okuma serüveni iskemle değiştirmeksizin bitti.

27 yıllık yaşadıklarımı ben yazsam bunun kadar iyi olamaz idi. Benim için sanki beni anlatıyor dedirtti. Kitabın içeriği fevkalade güzel gözlemler ve tespitelerle dolu.  Hala beyaz yakalı olanalara ´geç kalmadınız, kendinize geliniz diyor. Hayat sadece iş değil, keyif de alınız diyor. Çalışırken neleri ıskalıyorsunuz, İstanbul´da yaşayanlar nelerin farkına varamıyorsunuz varsanız da yaşayamıyorsunuz, bir martı bile daha çok keyil alıyor diyor. Aslında hayat dersi veriyor. Bunu da o kadar yalın bir dille kaleme almış ki Sevgili  Süheylÿ; kalemine sağlık. Okuması fevkalade kolay.

Bence bu kitap tüm yüksek öğrenim kurumlarında tüm bölümler için bir sosyal içerikli dersin kaynak başvurusu olmalıdır. Patronlar da izin verir ise :) beyaz yakalılar ile kitap üzerine ve yaşam üzerine söyleşiler yapılmalıdır.

Kimbilir bu kitap ´Beyaz Yakalılar´ için bir sivil toplum derneği kuruluşuna önderlik de eder.

Satış bedeli de neredeyse 2 saatlik bir otopark ücreti kadar olan ve hap gibi kısa vurgularla kaleme alınmış bu kitabı herkes tarafından almaya ve okumaya davet ediyorum. Hatta beyaz yakalı arkadaşlarınız da var ise okuma sonucunda onlar için de benzer şeyler tespit ederseniz hadi onlara yardım edelim, yılbaşı geliyor, en güzel hediye olabilir. (şahsen ben öyle yaptım)

Sevgili dostum Süheyl´e çok teşekkür ediyorum, ufkumuzu genişlettiğin, mesleki körlük yaşayanların hayatını aydınlatmaya gayret ettiğin için, kalemin hep güçlü olsun dostum.

KORAY ETİ

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.