7,8 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Beyaz Geceler Kitap Açıklaması

 

Dostoyevski'den, dört gecelik bir aşkın öyküsünü sunuyoruz: Beyaz Geceler. Yaz mevsiminin en uzun gecelerinde yanan bir aşktır bu. Güneşin, akşamın çok geç vakitlerinde battığı, sabahın çok erkeninde doğduğu uzun gecelerin bir aşkıdır. Belki iki aşk demek gerekir. Nastenka'ya âşık düşçü kahramanın aşkıyla, bir başka delikanlıya âşık olan Nastenka'nın aşkı. İşte bu aşkları, insan ruhlarının derinliklerine girmeyi başararak anlatıyor Dostoyevski. Edebiyatın ölümsüz teması aşk'ı, bir de Dostoyevski'nin bu güzelim uzunöyküsünden okuyun.

 

 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.02.2007

Yayınevini doğru seçmek

Öykü için bir şey demeye gerek yok. Dostoyevski'ye yeni başlayanlar için hoş bir yumuşak geçiş, zaten onu bilenler için aşk romanından çok daha fazla şeyin saklı olduğu bir masal... Ancak Rus klasiklerinin en büyük sorunu doğru yayınevini bulmak. Nefret etmenizi ve çok sıkılmanızı sağlayabilir kötü çeviriler. Oda ve Engin yayınevleri Rus klasikleri konusunda çok yetersiz ve bunaltıcı. İlk Dostoyevski'mi Oda yayınevinden okumaya karar verip, sonunda dayanamayarak yarıda bırakmıştım ki, bu kitap "Suç ve Ceza" idi. Daha sonra elime Can yayınevinden geçen kitaba tekrar başlamış, ve çarpılarak, okumaya doyamadan okudum. Bu yüzden, çevirenlere dikkat etmenizi öneririm. Dostoyevski'nin mükemmelin altına inmesi pek olası değil yani, beğenmediğiniz bir kitabında, sorun kesinlikle başka bir unsurdur.

19.10.2004

Beyaz Geceler

Bir kadın ve bir erkek.. Bir gece ansızın doğan bir aşk.. Sedece geceleri yaşanan kelebeğin ömrüne yakın bir aşk.. Okuyanlar kendi aşklarından da bir parça bulacaklar..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.