4,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
14,6 TL
20,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 Temmuz - 27 Temmuz
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Beş Kızkardeş Kitap Açıklaması


"Ne istiyorsun?"
"İyi hal belgesi."
Kurşun kalemle bir şeyler yazdı ve yanımdakine döndü.
Tabanca elimdeydi. Tetiğe bastım... Ateş almadı.
Kalbim durmuştu. Yine bastım… Bir silah sesi, çığlıklar.
Şimdi beni dövmeye başlayacaklar. Pek çok kez düşünmüş olduğum olaylar dizisi içinde bir sonraki adım buydu.
Fakat bunun yerine bir sessizlik oldu.
Vera Zasulich

Narodnikler, hareketin incelemesinde kullanılan kaynakların belki de en önemli gövdesini oluşturan zengin bir anı edebiyatı bıraktılar geriye. Bu zengin anı edebiyatını oluşturan başlıca elyazmalarının sahiplerinin; 1800'li yılların ikinci yarısında doğup büyümüş, hemen hepsi üst tabaka ya da zengin ailelerden gelen beş Narodnik kadının anılarının derlenmesiyle oluşturulmuş bir kitap "Beş Kızkardeş".

19. yüzyıl hareketi koşullarına göre şaşırtıcı biçimde önemli roller üstlenmiş olan kadınların anılarını okurken, bir yandan kendi kuşağımıza özgü olduğunu düşündüğümüz çoğu şeyin aslında 19. yüzyıl Rusya'sının hareket ve eylemlerinin tekrarı olduğunu izleyecek, bir yandan da tüm ayrıcalıklarını bir kenara bırakarak, kendileri için, kendileri adına çizilmiş "kader"i redderek devrimci harekete katılan, belki bazılarını tanıdığınız bu kadınların hepsinin "destansı" ve "sıradan" hayat hikâyelerine şahit olacaksınız.Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaldıraç Yayınevi

 

Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.