5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
22,8 TL
30,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Haziran - 23 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Bertrand Russellda Ahlak Felsefesi Kitap Açıklaması

Ahlakın toplumdaki düzeni sağlamak için yazılı olmayan kurallar olması, insanları birbirlerine karşı diğerkâm olmaya çağıran bir yönünün de bulunmasını, bir noktadan sonra gerekli kılmaktadır. Aslında bu feragat ahlakıdır. İnsanın bazen kendi faydasından vazgeçip başkalarının faydasını gözetmesi ile bir problem açığa çıkar; başkalarının kim olduğu problemi.

Bazılarının saygı gösterdiği başkası, yalnızca kendi milletinden ibaret olmasına rağmen, bütün bu tutumların üstüne çıkabilen az sayıda filozof kişiler için başkası, insanlığın tamamıdır. Onun çevresi genişlemiştir ve bu çevre herkesi kapsayacak bütünlüktedir.

Elinizdeki kitap, Bertrand Russell’ın bugün insanlığa acı çektiren olguların temelinde yer alan, karşı çıkılması ve düzeltilmesi gerektiğini düşündüğü ve halen geçerliliğini sürdüren düşüncelerini çarpıcı biçimde aktarmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.