4/5 - 9 Kişi Yorum Yap
9,0 TL
15,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 Nisan - 20 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Benim Üniversitelerim Kitap Açıklaması


Benim Üniversitelerim, Gorki'nin Çocukluğum' la başlayıp Ekmeğimi Kazanırken' le devam eden ve Rus dilinde yazılmış en güzel otobiyografilerden biri olarak kabul edilen üçlemesinin son kitabıdır.

Gorki'nin üniversiteleri, ona kendi hayatlarının acımasız gerçekliğini öğreten gerçek insanlardır… Toplum dışına itilmiş yersiz yurtsuz aylaklar ve serserilerdir… Açlığı, zulmü ve baskıyı; devlet ve kiliseyle ilişkilerini sorgulayan devrimcilerdir… Kürek mahkûmları gibi sürekli çalışan, hayatlarını aklın rehberliğinde yaşamak isteyenlere düşman olan mujiklerdir…

Devrime yol açan fikirlerin filizlenmeye başladığı bir dönemde yazarın sosyal çevresini bu kesimlerden insanlar oluşturur. Çocukluğundan itibaren yazgısı olan sefil ve hoyrat gerçekliği daha güzel, daha insani bir hayata dönüştürme çabasındaki Gorki, Rus toplumunun devrim öncesindeki umutlarının cisimleşmiş halidir adeta.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar
%55,6
%33,3
%11,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.12.2020

Okunmalı

Gorki'nin dili, gerçekliği sizi Sovyet öncesi döneme götürecek. O kadar anın içinde olacaksınız ki objektif bir şekilde devri gözlemlediğinize emin olacaksınız.

04.10.2020

Okunmalı

Üçlemenin ilk kitabına göre biraz zayıf kalsa da seriyi tamamlamak için okunması gereken bir eser.

27.07.2020

Mükemmel

Gorki, o kadar gerçekçi ve samimi ki.... İnsanı,işçiyi, köylüyü her türlü abartıdan arınmış olduğu gibi okuyorsunuz...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.