Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Benim Mutlu Hayatım Kitap Açıklaması

 


Benim Mutlu Hayatım akıl hastalarının kaldığı metruk bir hastanede kilitli bir odada terk edilen isimsiz bir kadının öyküsü. Vaktini anılarını duvarlara yazarak geçiren anlatıcı, benzersiz bakış açısıyla afallatır okuru. En acı olayları anlatırken bile süslü, dolaylı ifadelere sığınmaz, yeri geldiğinde dalgasını da geçer ve gülümsetir onun dünyasına bakanı.

Pulitzer adayı ve PEN Ödülü sahibi yazar Lydia Millet, zalim bir dünyada ne olursa olsun yaşama tutunan isimsiz kahramanının "mutlu" hayatını cesur ve açık sözlü bir üslupla aktararak okuyanda derin bir iz bırakıyor.

"... Evrenin benim göremeyeceğim kadar sonsuzluğa uzadığı kesindi. Evrenin sonunda, her şeyin sonunun ötesinde, hiçliğin ne olacağını hiçbir zaman idrak edemedim. Bu konu beni her zaman aştı. Ama mutlu geçen hayatım boyunca sahip olduğum en güzel fikir, bunu anlamaya çalışmaktı. Evrenin sonu ve yok olmak, her iki durumda sonsuzluk içinde."

"... Altınla resmedilmiş bir kabus... Kelimelerden örülmüş sıcacık bir koza."
-Entertainment Weekly-

"Millet'in hüzünlü ve dokunaklı romanı... olağanüstü bir eser."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 125

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kolektif Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Asıl mecrası gazete ve dergi yazarlığı olan Amerikalı Lydia Millet, Benim Mutlu Hayatım’da sarsıcı bir trajediyi, öksüz bir genç kızın ömrü içinde sürüklenişini, yaşadıklarını farklı bir gerçeklik/delilik perspektifinden dillendirişini anlatıyor. Yazıda sıralamaya çalıştığım gerekçeleri de atlamazsak açık yüreklilikle son yıllarda okuduğum en başarılı roman demekten çekinmiyorum..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.02.2014

beğenmedim

Yarım bırakmamak adına bitirmeye çalışıyorum. Tam bir hayal kırıklığı oldu.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.