Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Behice Boran arkadaşları gibi Türkiye'den ayrılmadı. Bunun başlıca nedeni, Behice Boran'ın tutkulu yurtseverliğiydi. Memleketini sadece soyut bir kavram olarak değil, elle tutulur bir gerçek olarak severdi. Azgelişmişliğiyle, yoksulluğuyla, eşitsizlikleriyle, haksızlıklarıyla, buruk acılarla severdi.
Mina Urgan, Bir Dinazorun Anıları

...Eğer birşey yapılacaksa, onu iyi yapmak gerekir...


Kişiler hakkında nasıl mı karar vereceksiniz? Hayatlarına bakarak... - Behice BoranSayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

'Sadakat'in bir diğer adı: Behice Boran
Selim Yalçıner

Aradığını, ‘rastlantı’ diyelim, Amerika Birleşik Devletleri’nde buluyor, araştırmaları sırasında: Marksizm. Aklıyla vicdanını birlikte kavrayan bu teorik düzleme, yaşamının sonuna kadar sadık kalacaktır. Sosyoloji üzerine çalışırken, incelediği araştırmaların yetersizliği canını sıkacak ve daha kavrayıcı, daha kapsayıcı olana yönelecektir, Marksist çalışmalardaki soruların kendi sorularına benzerliği ve yanıt arayışlarının da aklıyla vicdanının gösterdiğine yakınlığı, Marksizm’e ilgisini artıracak, yıllar sonra, çeşitli yayın etkinliklerinde ve giderek siyasal yaşamda kendisi gibi olanlarla bir araya gelişine yol açacaktır.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız