Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

8/10 - 38 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Gün Yayıncılık

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Geceleri deliksiz uyuyan, gündüzleri iştahla yemeğini yiyen, kendi başına sıkılmadan oyun oynayabilen, ne zaman ne istediğini anlayabildiğiniz bir bebek büyütmek... Kulağa erişilmesi güç bir hayal gibi geliyor değil mi? Tracy Hogg'un yardımıyla bu hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Şimdiye kadar bebeklerin aslında bir dilleri olduğunu fark etmiş miydiniz hiç? Siz fark etmediyseniz kısacık hayatında binlerce bebeğe fısıldayan kadın Tracy Hogg bunu sizin için yaptı.

Tüm bebeklerin aslında her şeyin farkında olduğunu ve dünyaya gelir gelmez minik patron koltuğuna oturduklarını keşfeden yazar bu eşsiz kaynağında anne babalara bilinçli bir eğitimin kapısını açıyor. Patron koltuğunu bebeklere kaptırmamanın yollarını sabırlı deneyimleriyle anne babalara anlatıyor.

Doğumdan üç yaşına kadar geçen süreçte beslenme, uyku alışkanlıkları, tuvalet eğitimi, duygu ve davranış sorunlarına kalıcı, akılcı ve uzlaşmacı çözüm yolları sunan bu kitap, anne ve babalara bebekleriyle birlikte bir kez daha büyüme ve hayattan keyif alma şansı tanıyor.Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gün Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 528

Dil : Türkçe

ISBN: 9789759046705


Yorumlar (7)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Muhteşem

Hamileliğimde başka hiçbir kitap okumadım sadece Tracy önerilerini dikkate alıyordum. Kızım şimdi 15 aylık ve hiçbirzaman emerek uyumadı. Herzaman gecelerimiz rahattı, uykusuz geceler olamaz imdat sendromu yaşamadık. Şimdi ise kendi kendine uyuyabiliyor, kakasını söylüyor (tabiki bezli), yemeğini kendi yiyebiliyor.

Bütün annelere anne adaylarına tavsiyem; dışarıdaki sesleri duymayın Tracy ne diyorsa onu yapın.

Fena değil

Kitabın beslenme düzeni ve bebeğin yaşamında rutinin önemini anlatan kısımlarından çok faydalandım. Fakat uyutma yöntemini çok başarılı bulmuyorum. Bazı konularda çok katı ve kuralcı bir kitap; sizi günlük notlara, sayılara, saat planlarına boğup bebeğinizi dinleyemez hale getirebiliyor. Sallama, emzirerek uyutma gibi yöntemlere şiddetle karşı çıkan bir kitap ama bebeğinizde kolik, yoğun gaz sorunu varsa ne yapacağınıza dair öneri yok. Okumakta yarar var ama bazı bebeklerde hiç de mucize yaratmıyor.

mutlaka alın

Bebeğim iki aylıkken tavsiye üzerine tanıştım bu kitapla. Bebeğe tek başıma baktığım için çok zorlanıyordum. Uygulamaya başladığım daha ilk hafta etkisini gördüm. Rutin bir düzene girdikten sonra bebek çok daha huzurluydu tabi ben de:) Şimdi oğlum 1,5 yaşında ve hala uyku, yemek düzenimizde bir sıkıntı yok.