Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bazen Hayat Kitap Açıklaması

 


Bir birbirlerine, bir önlerine bakıyorlardı, kimse konuşmaya başlamıyordu. İnanır mısınız, kalbim güm güm atıyordu. Benim de. Yakınlarda bir otel var, gidelim mi, dedi adam, yok artık, dedim, adam hızlı çıktı. Kadın utangaç, önüne baktı, hafifçe başını salladı. Artık utanacak ne kaldıysa. Duraksadı, Yanlış anlamayın, kocamı seviyorum, dedi, artık yanlış anlaşılacak ne kaldıysa. Merak etmeyin, ben de karımı seviyorum, dedi adam. Kesin evli değildi, eminim değildi. Kadın, evet, evliydi ama adam değildi. Sonradan musallat olmasın diye evli olduğunu söyledi, kalıbımı basarım.

Bazen Hayat, öykücülüğümüzün en genç kuşağının dikkat çekici yazarlarından Sine Ergün'ün ikinci kitabı. Ergün, kısa, yalın öyküler yazıyor. Bu öyküler, hayatın sıradan görünen yüzüne eğiliyor. Ama insanın içini kemiren, bir kez farkına varıldıktan sonra unutulamayan ayrıntılar yakalıyor orada...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 69

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.10.2015

son cevap

Karpuzçiçeği bir konuda haklı. Kitabı okuduğumda duyduğum hayalkırıklığı yüzünden acımasız bir eleştiride bulunmuşum. Kitabın ne kadar kötü olduğunu düşünürsem düşüneyim, genç bir insanın çabasıyla ilişkili o kadar acımasız olmak bana yakışmamış. Açıkçası ben o şekilde yazdığımı da unutmuşum. Utandım. Velhasıl karpuzçiçeği dediklerinin tümünde haklı değilse de bu konuda haklıydı ancak bunu belirtmedeki üslubu, benim eleştirimde beğenmediği ateş püskürdüğü üslup gibi hatta beni eleştirmek adına kullanıldığından daha kötü olduğu için söyledikleri maalesef hoş durmuyor. Buna rağmen söylediklerine takılmadım çünkü ne olduğumu ya da olmadığımı biliyorum ve iki düşün bir konuş sözünü hatırlamama, hatamı görmeme vesile olduğu için kendisine teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

20.10.2015

...

´´ ÇÖP ESER ´´ . ´´ REZİL BİR KİTABIN YAZARI ´´ söz öbekleriyle eleştiri yapan birine ( ki bu sözler hiç hakaret anlamı taşımıyor!!! ) eşek benzetmesinde bulunduğum için eşekten özür diliyorum. Sevgilerimle...

16.10.2015

Karpuzçekirdeği adlı kişiye

Sevgili Karpuzçiçeği,
Ben yeterince iyi kitaplar okuyup yeterince bilgi edindim, edinmeye de devam ediyorum. Türk dilini hayli iyi bilirim. Bu konuda sizden ya da bir başkasından herhangi bir ders alacak değilim. Şimdi size klasikleri ve değerli kitapları tek tek saymak istemiyorum ancak ciddi eserler içeren oldukça geniş de bir kitaplığım var. Bunu söyleyebilirim. İyi bir algım da vardır. İyi kitaplar okur, iyi anlar, iyi de sentez yaparım. Yani ÿ"eşekÿ" değilim. O sebeple siz kitaba söylenilenler size söylenmiş gibi komplekse girip hakaret etmeyin. Lütfen, yakışmıyor. Ben sizin adınıza utandım. O kitap da gerçekten kötü bir kitap. Bir gün daha farklı açılardan bakabildiğinizde anlayacağınızı düşünüyorum. Ancak bu benim düşüncem. Benimle hiçbir zaman aynı fikirde olmayacak olabilirsiniz. Ancak bana hakaret etme hakkınız yok.
İdefix yetkilileri de burada yeri geldiğinde güzel şeyler yazdığımızı yeri geldiğinde yerden yere vurduğumuzu ama bunu sadece kitap için yaptığımızı yani yazara veya herhangi bir kimsenin kişiliğine laf söylemediğimizi hatırlayıp kişilere hakaret eden eleştirilere lütfen izin vermesinler.

Saygılarımla

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.