Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bayram Çocukları Kitap Açıklaması


Irmak Zileli Aydedim'in araştırması, 1923'ten bu yana Cumhuriyet'i değerlendirmemize ışık tutan sosyolojik, siyasal ve folklorik bir çalışma. Irmak çeşitli kesimlerden 34 kişiyle bir anket yaparak Cumhuriyet Bayramı'nın geçmişte nasıl kutlandığını sormuş ve onlar da kendi anıları, gözlemleri ve yorumlarıyla bu soruyu yanıtlamışlardır.

Bunların onu gazeteci-yazar, beşi ev kadını, dördü öğretmen, ikisi emekli subay, üçü doktor, ikisi avukat, ikisi tiyatro sanatçısı, biri ressam, ikisi memurdur. İktidarların Cumhuriyet'e yaklaşımlarının ve uyguladıkları politikaların Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını zaman içinde çopkj önemli ölçülerde etkilediği anlaşılıyor. Araştırmanın amacı da bu etkileşmeyi tanıkların sözleriyle kanıtlamak. Bu bakımdan Irmak Zileli Aydedim, çok başarılı bir araştırma yapmış. Kitabın ses getireceğini umuyorum.
-Hıfzı Topuz-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları Kelepir Kitaplar

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.