3,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap, Kazan!
91,2 TL
120,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


Batı medeniyetini oluşturan felsefi siyasi kültürel kodları nelerdir?

Batı medeniyetinin oluşumu hangi evrelerden geçmiştir?

Batı medeniyetinin diğer dünya medeniyetleri karşısındaki yeri nedir ve onlarla ilişkileri nasıl olmuştur?

Batı medeniyetine karşı duruşlar etrafında yapılan tartışmalar nelerdir?

Elinizdeki eser Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü profesörlerinden Mark A. Kishlanky tarafından hazırlanmıştır. Batı medeniyetinin kültürel, edebi, felsefi ve siyasal köklerini anlama noktasında işlevsel bir çalışmadır.

Batı medeniyetinin gelişim seyrini M.Ö ikibinli yıllardaki yaratılış destanlarından başlatıp Antik Yunan Dönemi, Roma Dönemi, Ortaçağ Rönesans-Reform Dönemleri ve nihayet yirminci yüzyıla gelerek tarihsel verilerle özetler. Bugünkü batı medeniyetinin, batı dünyasının felsefi, sosyolojik, kültürel, dini, siyasi veçhelerinin temelleri niteliğinde öncelikli belgeler, şahsiyetler ve olaylar kitaba önemli bir referans kaynak özelliği taşımaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1215

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Açılım Kitap

 

Puanlamalar

%71,4
%0
%14,3
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.01.2014

Kaynak İçeriği

Ürün adıÿ; ´´Batının Kaynakları´´ sevgili Türk halkı. Zahmet olacak ama evrensel bir imparatorluğu aradığınız yere bi bakın.
Aramayı bilmiyorsanız şunu deneyinÿ; website içerisinde bir arama çubuğu var, oraya Osmanlı yazıyor ve arattırıyorsunuz.

İnsanın okuma yazma öğrenmesi kadar okuduğunu anlamasıda önemli :)

10.03.2011

Özrümü kabul ediniz.

Önecelikle,tanıtım sayfasını okurken "Kitabı Aç" butonunu kaçırdığım ve/ya göremediğimden dolayı haksız bir eleştiri yaptım idefix´e. Ve idefix editörleri de hemen cevaben aşağıdaki mail´i gönderdiler.Özrümü kabul ediniz.

İbrahim Bey merhaba;
Aşağıdaki şekilde bir eleştiri yapmışsınız. Eleştirinizi yayına aldık.
Ancak belirtmek isteriz ki, biz kitabın ilk bölümünü "Kitabı Aç" bölümünde zaten yayınlıyoruz. Kitabı Aç özelliği ile satın almadan önce kitabı incelemeniz söz konusu olabiliyor.
Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,
İdefix Editörü

Ancak eser hala biraz sanki eksik kalmış. İşlenen konular itibari ile genel kültür düzeyinde diyebilirim. Doğrusu Mark A. Kishlansky´den bu konuyu ciltlerce yazılmış bir külliyat şeklinde okumak daha bir zevk verirdi diye düşünüyorum.

10.03.2011

Kaynağın içeriğine

Merhaba...

Kitabı sipariş verdim ama henüz elime ulaşmadığı için inceleyemedim. Bu küçük notu da bir önceki eleştiriye istinaden yazıyorum.

Bir önceki eleştiriyi yazan kişi "neden Osmanlı bu kitapta yer almamış" demiş. Osmanlı hiç bir zaman Batı´nın gözünde bir Batı Medeniyeti olarak görülmedi ki. Bilakis bahsettikleri şark meselesinin ta kendisi Osmanlı´ydı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız