Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bütün deneyimini, bilgi birikimini, en kıymetli servetimiz olan gençlerle paylaşmak isteyen İstanbul Aydın Üniversitesi, eğitim dünyasında yarattığı farklılıkların yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle, geçmişten geleceğe bir köprü görevi üstlenmenin gayreti ve arzusundadır.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı'nın kutlanacağı 2023 yılına ithafen İstanbul Aydın Üniversitesi olarak 100.Yıl Kitapları serisi hazırlamaktayız. Bu vizyonla tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş Batı Trakya Sorunu'nu ve o bölgede yaşananları gün yüzüne çıkaran "Batı Trakya Faciasının İç Yüzü" adlı eser, 100. Yıl Kitapları serisinin ilk kitabı olacaktır.

Bu elinizdeki mütevazı eser tüm gerçekliği ve bekasıyla, 24 Temmuz 1923 tarihli Lozan Antlaşması ile Yunanistan Yönetimi'ne terk edilmiş yüzbinlerce Batı Trakyalı Müslüman Türk'ün kaderini anlatmaktadır.

1900'lü yıllarda ulus devletlerin kurulma heyecanı, kökleri yüzyıllara varan imparatorlukların tarih sahnesinden silinmesine neden olmuştur. Aradan geçen 100 yıllık süreçte dünya siyasetinin merkezindeki ulus devletlerin, Global Şirketler ve İletişim çağı olanaklarına karşı dayanması zorlaşmaktadır

Türk düşünce hayatına yeni bir soluk ve bakış açısı getirmeyi planladığımız 100.Yıl Kitapları serisinin yeni düşünürler yetiştirmesini umut ediyoruz.

Biliyoruz ki, geçmişten ders alınmazsa tarih tekerrür eder. Bu toprakların insanlarının bir kez daha Kurtuluş Savaşı, kitlesel göçler ve sürekli değişen sınırlarla sıradanlaşan bir süreci yaşamamasını arzu ediyoruz.Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Aydın Üni. Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.