Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Kitap Açıklaması

 


Savaşın incittiği insanlara bir ses veren Erich Maria Remarque, bize hatırlattıklarıyla her zaman el üstünde tutulması gereken bir yazar. Savaşın dehşetini, beraberinde getirdiği yıkımı, insanoğlunu birbirine nasıl yabancılaştırdığını birinci ağızdan, çarpıcı bir şekilde dile getiren Remarque, savaşla ilgili bildiğimizi sandığımız gerçekleri sorgulamamızı sağlarken, edebiyatın ne kadar güçlü ve ölümsüz bir kaynak olabileceğini de bir kez daha kanıtlar.

Remarque'ın, I. Dünya Savaşı'ndaki bir grup askerin hikâyesini on dokuz yaşındaki bir çocuğun gözlerinden anlattığı Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, yayımlandığı günden bu yana, devamı niteliğinde olan Dönüş Yolu'yla birlikte tüm dünyada büyük ilgi görmeye devam etmekte. Canlı çarpışma sahnelerinin yanı sıra savaşın abesliğinin ve askerlerin ıssızlığının vurgulandığı cephe arkası bölümleriyle de okuru içine hapseden roman, Yaşar Kemal'in sözleriyle "bugün de taptaze, bugün de her okuyucusu tarafından yeniden yeniden yaratılarak uyarıyor, direnme gücü veriyor." 20. yüzyıl dünya edebiyatının bu önemli yapıtı, şimdi Everest Yayınları'nın dünya klasikleri dizisindeki yerini alıyor.Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.03.2015

okunmalı

Evet çeviride bazı hatalar var ama çok da göze batmıyor. 1. Dünya Savaşı batı cephesini tüm gerçekliğiyle gözler önüne seren, savaşa cephedeki askerlerin gözüyle bakan gayet akıcı bir roman. Okurken sizi de batı cephesindeki siperlerde sürüklüyor.

28.09.2014

dfsdf

konu sürükleyici fakat çeviriden midir tam bilemiyorum sürekli şimdiki  eki kullanılıyor cümlelerde.Bu çok sıkıcı olmaya başlıyor.

31.07.2013

liste başı

Savaşı tüm gerçekliğiyle olduğu gibi anlatan, insanın tüylerini diken diken eden bir başyapıt bence. Es geçilmemeli.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.