Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Søren Kierkegaard (1813-1855): Yaşamının büyük bir bölümünü Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da geçirdi. Üniversitede felsefe ve teoloji eğitimi gördü. İlk eseri İroni Kavramı 1841 yılında yayımlandı. 1843 yılında yayımlanan eseri Ya/Ya da ile adını duyurdu. Kısa bir sürede değişik isimlerle kaleme aldığı pek çok kitabıyla estetik, etik, ontoloji gibi alanlarda dikkat çekici dönüşümlerin yolunu açtı. Etkisini hem felsefeci hem de yazar olarak günümüzde de sürdürmektedir. Ya/Ya da adlı eserin bir bölümü olan Baştan Çıkarıcının Günlüğü felsefi bir roman hüviyetindedir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

31.10.2018

Baştan Çıkarıma Sanatı

Kitapta iki ana kahraman var baş kahraman Johannes (baştan çıkarıcı) ve Cordelia (baştan çıkarılan).  Cordelia, Johannes için ilk baştan çıkarılacak kadın değil o bu işte uzman biri. Baştan çıkarmak onun için bir meslek ateşli bir tutku aynı zamanda. Kitabı okuyunca bir kadını baştan çıkarmanın ne denli keyifli bir deneyim olduğunu derinlemesine hissediyorsunuz. Bir erkeğin kadınların romantizme düşkünlüğünü nasıl kullanabilecekleri ve bu yolda hayal gücünün ne kadar yararlı olduğunu gösteriyor. Tabi bütün bunlar eski çağlarda kalmış duygular ya da zaaflar diyebiliriz. Kitaptaki duygu durumları ve romantizmin günümüzde yürürlükten kalmış olduğunu da eklemek gerekiyor.Tavsiye edilebilecek bir kitap olduğunu sanmıyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız