Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


İsa dedi:
"Fakat benim tesellim, hakkımdaki her batıl düşünceyi yok edecek ve dini tüm dünyaya yayılıp (tüm dünyayı) kontrolüne alacak olan Elçi'nin gelmesindendir. Çünkü böyle va'd etmiştir. Allah (C.C.) İbrahim'e ve bana teselli veren onun dininin sona ermeyecek ve Allah tarafından el değmeden korunacak olmasıdır."

Kâhin karşılık verdi: "Allah'ın elçisi geldikten sonra (daha) başka peygamberler gelecek mi?"

Hz. İsa cevap verdi: "Ondan sonra Allah tarafından gönderilen gerçek peygamberler gelmeyecek ama, pek çok yalancı peygamber gelecek; ki ben buna üzülüyorum. Çünkü Şeytan Allah'ın adaletli hükmüyle onları yerlerinden kaldıracak da, kendilerini, benim kitabımı bahane edinip gizleyecekler."

Kâhin dedi ki: "Mesih'e ne ad verilecek ve hangi işaretler onun gelişini ortaya koyacaktır?

İsa cevap verdi: "Mesih'in adı hayranlık uyandırır Çünkü Allah ruhunu yaratıp da, göksel bir nur içine koyduğu zaman ona (bu) adı kendisi vermiştir."

Allah dedi: "Bekle Muhammed; çünkü senin uğruna cenneti, dünyayı ve yığınlarca yarattığı yaratacağım içlerinden seni elçi yapacağım, öyle ki kim seni kutsarsa kutsanacak, kim seni lanetlerse lanetlenecektir. Seni dünyaya göndereceğim zaman kurtuluş elçim olarak göndereceğim. Senin sözün gerçek olacak. O kadar ki, gök ve yer düşecek. MUHAMMED O'nun kutlu adıdır."

O zaman kalabalık "Ey Allah, bize elçini gönder. Ey Muhammed, dünyqanın kurtuluşu için çabuk gel."Sayfa Sayısı: 371

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Elif Kitabevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız