Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


On ülkeden on bir barış gönüllüsü çocuğun, 2008 yılında, daha 10 yaşında iken Bursa'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında tanışmaları, o büyük Dünya Barış Hareketi'nin temelini atmalarını sağlamıştı. Dünya barışı için barış elçisi olmaya karar vermeleri ile başlamıştı birliktelikleri ve bu uğurda çok yoğun bir çaba göstermeleri, yıllarca birbirleri ile devamlı görüşmeleri bağlarını her geçen gün daha da kuvvetlendirmişti. Kendi ülkelerinde, okullarında ve sosyal yaşamlarında dünya barışı için mücadele vermeleri, ilerleyen yıllarda kendi devlet büyüklerine hep birlikte yazdıkları mektubu göndermeleriyle daha da geniş yankı bulmuştu. Ülkelerinin devlet büyüklerinin onlara sahip çıkmasıyla dünyanın birçok ülkesini barış elçisi olarak ziyaret etmeleri, bütün dünya insanlarının bir anda bu çocuklara sahip çıkması ve onları desteklemesi ile devam etmişti.

Barış elçisi çocuklar; Türkiye'den Efe ve Sude, Almanya'dan Bald, Japonya'dan Kane, Nijerya'dan Ola, Amerika'dan Leo, Rusya'dan Nadya, Suriye'den Abdülhadi, İspanya'dan Elina, İran'dan Azad, Azerbaycan'dan Elşen idi. Kendileri çok küçük ama yürekleri kocaman olan barış elçisi çocuklar, onlar barışın çocukları; Barışa gönül vermiş gönüllü askerler, dünyanın hiçbir yerinde bir tane bile insanın acı çekmesini, şiddete maruz kalmasını, öldürülmesini istemeyen ve artık bütün dünya ülkelerinin buna dur diyebileceğini düşünen dünya barış elçileri. Bir gün mutlaka bütün dünyada barışın sağlanacağına yürekten inanan on bir barış elçisi çocuk. Bu inançla çıktıkları uzun bir yolculuğun sonunda mücadelelerinin, azimlerinin karşılığı olan dünya barışı 2025 yılına gelindiğinde sağlanmıştı. Barış elçilerinin ve dünyanın her ülkesinden barış gönüllüsü insanların, ülkelerin yöneticilerinin, dünya barışını çok istemeleri, barış elçilerini desteklemeleri, 17 yıl gibi kısa bir sürede bütün dünyada barışın tamamlanmasını sağlamıştı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 158

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız