0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
40,15 TL
55,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 28 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Gezi her bir sesin çok önemli olduğunu ve iyi insanların da kazanabileceğini gösterdi. Benim için Gezi Parkı hareketinin temeli bu.


31 Mayıs gecesi, büyük bir karmaşa olduğunu ve polislerin insanları Taksim'den çıkarmaya çalıştığını öğrendim. Bunun üzerine, fotoğraf makinamı alıp sokağa çıktım. Harbiye'den Taksim'e ulaşmaya çalıştığımda gördüm ki, manzara Francis Ford Coppola'nın 'Kıyamet' filmi gibi. Etraftaki yoğun gazı, öbek öbek polisleri aşarak Taksim'de göstericilerin yanına ulaştım ve gördüklerimi fotoğraflamaya başladım. Sonrasında Taksim'den Beşiktaş Akaretler'e harekete geçildi. Bu kez kendimi Akaretler'de, barikata çok yakın bir noktada buldum. Anlayacağınız Gezi Direnişi'nde ilk günden itibaren barikatlarda fotoğraf çekmeye başladım ve hiç geri çekilmedim.

Barikatta duran çocuklara çok büyük saygı duydum, zira onlar çok zor şartlar altında direnirken, ben günün sonunda bir şekilde kendimi kurtarabiliyordum.
Olaylar patlak verdikten sonraki günlerde, medyada neredeyse hiç haber paylaşılmamıştı. Bu yüzden fotoğraf çekmeye devam ederek, bir anlamda olayları belgelemeye devam ettim. Her şey öyle hızlı gelişiyordu ki! 'müsait bir yerde kaptan' denilemeyecek bir noktadaydı…


Sonrasında Ece Esmer ve Ali Gürevin'le birlikte bu projeye başladık. Gölnur Cengiz'le görüştüm ve Fotografevi yayıncımız oldu, mali destek için kickstarter'da 1 ay sureli başarılı bir tanıtım projesi yaptık. Kitabın isim annesi ise karımdır. 'Barikat' ismiyle her şey yerine oturdu yayın süreci başladı.


Kitabı tasarlarken kronolojik bir sıra yapmadık. Biz gerek Ece'nin yazdığı alt metinler, gerek Ali'nin yaptığı tasarımlarla, fotoğraflarımı Gezi ruhunu ifade edecek biçimde kullandık. Zamansız bir kitap olsun istedik ve ilk baskıya özel olarak, elle boyama (stencil) tekniği uyguladık. "
-Charles Emir Richards-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Fotografevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız