İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 340

Dil : Türkçe

Edebiyat meraklılarının öykülerinden hatırlayacağı Nurdan Beşergil, yayımlanan ilk romanında sağlam Türkçesi, akıcı, inandırıcı kurgusuyla dikkat çekiyor.“Bir sudoku bulmacası, başlarken hakkınd ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Edebiyat meraklılarının öykülerinden hatırlayacağı Nurdan Beşergil, yayımlanan ilk romanında sağlam Türkçesi, akıcı, inandırıcı kurgusuyla dikkat çekiyor.

“Bir sudoku bulmacası, başlarken hakkında hiçbir şey bilinmeyen, ama aslında kendi sonunu içinde-üzerinde taşıyan yarı-kapalı bir sistemdi. Yarı-kapalıydı, çünkü onu çözenin yöntemiyle varoluşunda bir farklılık oluşmuyordu ama, varoluş yönteminde, rakamların yazılış sırası ve saptanma şekilleri yüzünden mutlaka bir farklılık oluyordu. Ve bir süredir, bu farklılık, o farkı yaratanlardan bazılarının ölümüne neden oluyordu; nedense bu farklılığın ölüme neden olmasını isteyen birileri vardı.”

Romanın anlatıcısı, sudoku uzmanı bir kadın. Şehirde sudoku çözerken ölenlerin sayısı artınca polis onun bilgisine başvuruyor. Bana Baktığın Gibi Bakma, okudukça insanı içine çeken, tertemiz bir Türkçeyle yazılmış, sürükleyici bir roman. Okurun özellikle öyküleriyle hatırlayacağı Nurdan Beşergil'in yayımlanan ilk romanı. Başka polisiyelerin tersine, Bana Baktığın Gibi Bakma, olayların çözümlenmesine değil aşka odaklanmış bir hikâye anlatıyor


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 340

Baskı Yılı: 2010


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 221

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
sudoku

eleştiri yapan arkadaşlar kitabı beğenmiş ama ben merakla başlayıp sonu bağlanamayan bir kitap okudum. karakterlerden sadece ana karakterin içine girebildim. diğer  karakterler çok sığ kalmış gibi algıladım. bir de Ahmet ümit misali sürekli bir yemek yeme olayını aralara serpiştirme furyasına yazarın kapıldığını sezinledim. ama tabii kitaplar herkese aynı tadı vermeyebilir.

Güzeldi

fiyasko çıkmasından korkuyordum ama şükür ki güzel  çıktı.

Yepyeni bir üslup

Latife Tekin'in Sevgili Arsiz Ölüm'ünden beri, bu kadar yenilikçi bir roman yapısı, bu kadar müthiş bir üslup görmemiştim. Konu da çok ilginç ve heyecan verici ama, asıl yazarin dili kullanışı, cümleleri kuruş biçimi müthiş. Okurken bitmesin istedim. Ama her güzel şey gibi, bu kitabın da sonu var.