25,6 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bahara Kadar Bekle Bandini Kitap Açıklaması

 


Nereye şimdi, Bandini? Kısa bir süre önce, kırk beş dakika önce, Tanrı şahidi, bir daha asla dönmemek üzere hızla inmişti o yolu. Kırk beş dakika-bir saat bile değil, ama çok kötü şeyler olmuştu ve sonsuza dek unutmayı umduğu o yolu geri yürüyordu şimdi. Maria, ne yaptın? Svevo Bandini, yüzünü kanlı bir mendille gizlemiş; kar taneleriyle konuşarak Dul Hildegarde'nin evine giden yokuşu tırmanırken Kış'ın öfkesi de onu gizliyor. Kar tanelerine anlat öyleyse, Bandini; soğuktan donmuş ellerini sallayarak anlat onlara. Hıçkıra hıçkıra ağlıyordu Bandini-olgun bir adam, kırk iki yaşında, ağlıyordu çünkü Noel Gecesi'ydi ve günahına dönüyordu, çünkü çocuklarıyla birlikte olamayacaktı. Ne yaptın, Maria?Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Parantez Gazetecilik ve Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.03.2016

fd61

teşekkürler parantez.
bunker tepesini de basıma alın lütfen.

14.01.2015

fd61

parantez neden basmıyor fantenin kitaplarını?  bir an öce yeniden basıma alması lazım

07.04.2013

Bahar´dı onun mevsimi

Kardan nefret ediyordu çocukken de etmişti, karı hiç sevmemişti, ne vardı daha sıcak bi yerde yaşasaydı, 42 yaşında olgun bir adamdı artık ve dönüşü yoktu, tabanı açık bir ayakkabı, parası ödenememiş bir ev, soğuk kış ve gözyaşları... Bandini, Svevo olanı değil Arturo Bandini, hikayesi hiç bitmeyen Bandini, o da  kışları sevmezdi, bahardı onun mevsimi, baharda sahalara çıkacak muhteşem bir yıldız olacaktı, o aptal italyan ismini değil John, Jack gibi bir amerikan adını alıp muhteşem top yakalayıcı Banding olacaktı. Rosa'sı da one hep el sallayacaktı, Ne yaptın Maria, ne yaptın Rosa... Bahar güzellikti, bahar neşeydi. Ama bazı şeyler zamansız gelmişti ve bazı güzelliklerde bahardan önce olabilirdi belki de olmalıydı. Svevo bahara kadar bekleyemedi,beklememeliydi. Sen bahara kadar bekle Bandini, senin mevsimin bahardı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.