3/5 - 3 Kişi Yorum Yap
30,89 TL
43,5 TL %29
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 04 - 07 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Ulusal Radyo'nun ayda birkaç kez canlı yayında hikâyelerimi okuma önerisini reddetmek üzereydim. Akşam yemeğinde karımın verdiği fikir olmasa bu kitaptaki parçaların çoğu yazılmamış olacaktı. 'Hikâyeleri kendin yazmak zorunda değilsin,' dedi Siri. 'İnsanları oturtup kendi hikâyelerini yazdır. Onları sana gönderebilirler, sen de radyoda en iyilerini okursun. Yeterli sayıda dinleyici yazarsa bu sıra dışı bir şey haline gelir.' Ulusal Hikâye Projesi işte böyle doğdu."
-Paul Auster-

Paul Auster'ın derlediği bu kitaptaki 179 öykü, gerçek yaşamdaki olayları içtenlikle ve yalın bir dille aktarırken Amerikalıların düşüncelerine ve duygularına da ışık tutuyor. Her yaştan ve toplumun her kesiminden kadınlı erkekli Amerikalılar, çarpıcı mizah duygusunu ve yürek burkan acılı anıları kaynaştıran öyküler sunuyor.

Çoğu bir, birkaçı en çok üç sayfadan oluşan öyküler, aile, aşk, savaş, ölüm, düş gibi bütün insanları ilgilendiren, dünyanın dört yanında, herkesin irdelediği temel sorunları saklısız gizlisiz, kaçamak yapmadan, dürüstçe ele alıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 568

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 517

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Unutmabeni çiçekleri
Burcu Bayer
Hemen herkesin bir gün anlatmak üzere beklettiği güzel bir hikayesi vardır. Bu hikayeler sabırla yıldızının parlayacağı anı bekler durur. Bazısı söylenmeden kalır, bazıları dilden dile aktarılıp anonimleşir. Çocukluktan kalma hüzünlü hikayeler, lisedeki haşarılıklar, gündelik hayatın sıradanlığını delip geçen olağanüstü anlar, rastlaşmalar, tesadüfler; ilk aşklar, nesilden nesile miras bırakılan eşyalar, kayboluşlar ve buluşlar. Hepsi, insanlığın büyük nisyanından kaçmak için anlatılmayı bekler.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.01.2015

Kötü Çeviri

Kitabın tanıtımını okuyunca içimde bu kısa hikayeleri bir an önce okuma hevesi oluştu. Amerikan yaşam tarzını yansıtan bu hikayeleri okumak gerçekten ilginç olacaktı.
Kitabı hemen temin ettim.  Heyhat! ne berbat çeviri, zar zor 50. sayfaya kadar okuyabildim ve kitabı bıraktım. Çevirmen  İngilizceyi Türkeçe´ye bire bir çevirmiş. Böyle olunca günlük hayatta hiç duyamaycağımız kargacık burgacık anlaşılması zor bir cümleler çıkmış.
Can yayın evi nasıl olmuş da bu çevirinin basımını kabul etmiş çok şastım.

16.01.2015

MÜKEMMEL KAPAK TASARIMI

Can Yayınlarının kitap kapak tasarımları resmen göz kamaştırıyor. Bunun nedeni ise Utku Lomlu. Yani Türkiye´nin en başarılı kitap kapak tasarımcısı. Paul Auster´ın kitabının kapağı da tıpkı diğer Lomlu tasarımları gibi mükemmel.

14.01.2015

Kitap Kapağı

cbk kullanıcı adlı arkadaşa hak veriyorum. Kapak gerçekten rezalet ötesi olmuş. Komik olmayan güldürü kitaplarının ya da ucuz kişisel gelişim kitaplarının kapaklarını andırıyor. Zaten yıllardır milletçe şu kapak tasarım işinde Amerika ve Avrupa standartlarının çok altındayız. Gidin Robinson Crusoe´ya yabancı kitapların kapaklarına bir bakın. Neredeyse hiç kötü kapak yok.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız