Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Arus, ardından bir kova su dökmüştü. 'Ben de geleyim şubeye' demişti. Baret kabul etmemişti. Köşeden son kez görmüştü Hilda ile Arus'un yüzlerini. Üç buçuk sene sonra dönüşünde artık bulamamıştı o yüzleri. Bu cansız kütleyi Ada'daki evle kıyaslamak mümkün değildi. İçinde birinin yaşayıp yaşamadığını bile bilmiyordu. "Babamın babası yaptırdı bunu. Kendisi toprak oldu, babam toprak oldu, amcam toprak oldu. Bu toprakla, bu taşla yaptılar. Yıkılırsa yıkılsın. O da yeniden taş olsun, toprak olsun. Böyle kalsın, yıkılsın. Ama yıkılmayacak. Kalacak, dünyanın sonuna kadar kalacak. Bin sene sonra da buraya gelen, temellerini görecek, bak burda bir ev varmış, insanlar yaşamış, diyecek. Duvarın içinde baca deliğini görecek, büyükannemin yaktığı odunun isini, parmaklarıyla silecek. Bu bir piramit değil, bir karınca yuvası!"


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 404

Baskı Yılı: 1999


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 332


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aras Yayıncılık

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.08.2001

Yalnızlığın, uyumsuzluğun, insan olmanın bilcümle sızılarının romanı. Roman değil, kanayan bir yara adeta. Okuyup da etkilenmeyene rastlamadım bugüne kadar. Zaven Biberyan, gerçek bir yazar.

13.04.2001

Yaşam seçimlerden ibaret; korkularımızın, beklentilerimizin, düşüncelerimizin sonucunda yaptığımız seçimler bir zincire eklenen halkalar gibiler, bir önceki çoğu kez bir sonrasını belirliyor.

İnsanın yüreğine inceden bir sızı yerleşiyor okurken. Güzel ve bir solukta okunan bir eser.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız